خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530849 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حمایت عربستان از مصر و سودان در موضوع سد النهضه

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 11 تیر 1399 - 07:10
پادشاه عربستان سعودی امنیت آبی کشور‌های مصر و سودان را امنیت جدایی‌ناپذیر عربی دانست و گفت ریاض با هرگونه اقدامی که این امنیت را نقض کند مخالف است.
سعودي،عربستان،امنيت،سلمان،نيل

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی در واکنش به مناقشات کشور‌های حوزه رود نیل درباره سد النهضه، اعلام کرد ریاض با هرگونه اقدام یا عملی که امنیت آبی مصر و سودان را نقض کند مخالف است.
ملک سلمان که در جلسه کابینه وزیران سخن می‌گفت، افزود: «عربستان سعودی با هرگونه اقدام یا عملی که ناقض حقوق همه طرف‌های سهیم در آب نیل باشد، مخالف است و بر اهمیت ازسرگیری گفتگو‌ها برای دست‌یابی به توافق عادلانه تأکید دارد.»
پادشاه سعودی همچنین امنیت آبی کشور‌های مصر و سودان را امنیت جدایی‌ناپذیر عربی دانست.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530849 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.