خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

طالبان روزانه ۴۴ حمله انجام می دهد

مهر | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 11:06
دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان پس از هفته‌ کاهش خشونت در ماه فوریه سال جاری، روزانه به‌طور میانگین ۴۴ حمله را در افغانستان انجام داده است.
افغانستان،امنيت،شوراي،ملي،غيرنظامي

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خامه پرس، «جاوید فیصل» سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان، صبح امروز سه‌شنبه، در پیامی در توئیتر نوشته است که گروه طالبان پس از هفته کاهش خشونت در ۲۲ فوریه سال جاری، روزانه به ‌طور میانگین ۴۴ حمله را در نقاط مختلف کشور انجام داده است.
به گفته فیصل در نتیجه این حملات طالبان، روزانه دستکم ۲۴ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.
سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان همچنان گفته است که موفقیت توافقنامه دوحه و روند صلح در افغانستان مستلزم کاهش فوری خشونت و آغاز مذاکرات مستقیم بین‌الافغانی است.
بر اساس یافته‌های دفتر شورای امنیت ملی، هفته‌ی آخر ماه خرداد، خونین‌ترین هفته ۱۹ سال گذشته در افغانستان بوده است.
شورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید که طالبان در هفته خونین، ۴۴۲ حمله را در ۳۲ ولایت در برابر نیروهای امنیتی انجام دادند که در نتیجه آن، ۲۹۱ نیروی امنیتی کشته و ۵۵۰ نیروی امنیتی دیگر زخمی شدند.
این شورا همچنین اعلام کرده که در نتیجه این حملات، ۴۲ غیرنظامی نیز کشته و ۱۰۵ غیرنظامی دیگر زخمی شدند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.