خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1530861 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت مطرح کرد: مورد توجه قرارگرفتن ماموریت خودروی ملی این دانشگاه توسط مجلس- اخبار سیاسی

تسنیم | سیاسی | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 11:02
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: ماموریت خودروی ملی پژوهشکده تحول و ارتقا بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت مورد توجه مجلس و سرپرست وزارت صمت قرار گرفته است.
صنعت،خودرو،رحمتي،بسيج،دانشجويي،تحقيق،علم،همراه،نقش

محمد مهدی رحمتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در خصوص چگونگی پیشرفت صنعت خودرو در ایران و نقش دانشگاه‌هایی همچون علم وصنعت در ارتقاء این حوزه گفت: حدود 60 سال از آغاز فعالیت صنعت خودرو در کشور می‌گذرد که در این مدت با فراز و فرود‌هایی همراه بوده است.
به هر روی قبل از آنکه به الزامات خودروساز شدن در عرصه جهانی و سیاست‌ها و راهبرد‌های نیل به این هدف بیندیشیم؛ تا مادامی که نگاه به این صنعت؛ سیاسی و دولتی باشد نمی‌توان انتظار بهبود شاخص‌های اقتصادی و کیفی را از آن داشت.
باید در وهله اول سیاست‌های اصلاحی به گونه‌ای تنظیم شود که منجر به حذف رویکرد سیاسی به صنعت شود این امر می‌تواند زمینه را برای تحقق هوشمندی در این صنعت مهیا کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی نه چندان موفق بودن صنعت خودرو را می‌توان بی توجهی به تحقیق و توسعه در مونتاژ و تولید دانست خاطرنشان کرد: لازم است خودروسازان که تعدد آن‌ها با میزان تیراژ تولیدشان توجیه اقتصادی ندارد؛ در زمینه تحقیق و توسعه به یک جمع بندی و همکاری برسند.
رحمتی افزود: پژوهشکده تحول و ارتقا بسیج دانشجویی مدتی است ماموریت خودروی ملی و مطالعات در زمینه‌های مختلف این پروژه را استارت زده است و در روز‌های اخیر نیز با استقبال مجلس شورای اسلامی و سرپرست وزارت صمت همراه شده است با این وجود ما امیدواریم که بتوانیم نقش خود را برای پویایی هر چه بیشتر این صنعت مادر و پیش رو ایفا کنیم.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1530861 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.