خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

یکشنبه؛ بررسی طرح 2 فوریتی بازار و قیمت مسکن در کمیسیون عمران- اخبار سیاسی

تسنیم | سیاسی | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 11:02
عضو کمیسیون عمران از بررسی طرح ساماندهی بازار و قیمت مسکن در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون خبر داد.
مسكن،قيمت،طرح،ماليات،كميسيون،عمران،توليد،فوريتي

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تدوین پیش‌نویس طرح ساماندهی بازار و قیمت مسکن، گفت: با توجه به اهمیت موضوع احتمالا طرح مزکور در جلسه روز یکشنبه (15 تیر) کمیسیون بررسی و با حضور اعضای کمیسیون عمران چکش‌کاری شود.
وی در توضیح محتوای پیش‌نویس طح 2 فوریتی بازار مسکن، گفت: قیمت مسکن افزایش سرسام آوری داشته که در تلاش هستیم با طرح مذکور و اجرای دقیق آن، قیمت مسکن مدیریت و کنترل شود و همچنین راهکار‌هایی برای تولید مسکن مطرح و در اختیار نهاد‌های مربوطه قرار گیرد.
عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه بخش دیگری از این طرح 2 فوریتی مربوط به اخذ مالیات از خانه‌های خالی است، بیان داشت: پایه دریافت مالیات باید به سمت عایدی سرمایه و اشخاصی که در تولید نیستند و سفته بازان برود.
پیشنهاد ما در این طرح این است که خانه‌های خالی که وارد چرخه نمی‌شوند؛ تا یک سال تنفس داده شود پس از آن باید به صورت پلکانی از مالکان مالیات دریافت شود به گونه‌ای که مثلا بعد از 5 سال، 50 درصد قیمت خانه از افراد مالیات اخذ شود تا داشتن خانه برای مالکان دیگر صرفه اقتصادی نداشته باشد و در نهایت فرد مجبور می‌شود آن را به چرخه خرید و فروش و یا اجاره بازگرداند.
یوسفی تصریح کرد: برای حل معضل مسکن و کاهش قیمت آن باید یک بسته ویژه برای تولید نیز داشته باشیم و از طرف دیگر نظارت را تقویت و جلوی دلال بازی‌ها را بگیریم تا سوداگران نتوانند از شرایط سوء استفاده کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.