خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1553850 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

واکنش دولت وفاق به اقدام امارات در جذب مزدوران سودانی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:59
دولت وفاق ملی با استقبال از دستگیری مزدوران توسط نیروهای امنیتی سودان، تلاش برخی کشورها از جمله امارات را برای اعزام مزدور به جنگ داخلی لیبی محکوم کرد.
ليبي،ملي،وفاق،نيروهاي،دولت،طرابلس،امارات،ملل،سازمان،خليفه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری " الوسط – لیبیا " به دنبال انتشار خبر دستگیری 122 شهروند سودانی که برای پیوستن به نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر اعزام لیبی بودند، وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد: طرابلس از اقدام نیروهای امنیتی سودان که مانع سربازگیری میان شهروندان این کشور برای جنگیدن در لیبی به عنوان مزدور شدند، استقبال و قدردانی می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه لیبی گفت: دولت وفاق ملی تلاش برخی کشورها از جمله امارات را محکوم می‌کند که از وضعیت این جوانان سوء استفاده کرده و آنان را به جنگی سوق می‌دهد که بازگشتی در آن نیست و چیزی جزء مرگ نصیب آنها نمی‌شود.
محمد القبلاوی تصریح کرد: این اقدام ( امارات ) نقض آشکار منشور اتحادیه عرب و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.
بر اساس گزارش محرمانه سازمان ملل که اردیبهشت ماه گذشته ارائه شد، دو شرکت که مقرشان دبی است، مزدورانی به لیبی اعزام کرده‌اند تا حفتر را در جنگ طرابلس یاری دهند.
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به بهانه مبارزه با گروه‌های تروریستی از فروردین سال گذشته به طرابلس حمله کرد که با مقاومت نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی روبرو شد و نبرد میان دو طرف همچنان ادامه دارد.
حفتر از حمایت عربستان، امارات ، مصر، روسیه برخوردار است و ترکیه و قطر نیز از دولت وفاق ملی ( مورد تایید سازمان ملل ) حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1553850 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.