خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افزایش تعداد بیکاران در روسیه در دوران شیوع کرونا- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:59
نخست وزیر روسیه گفت، از اول ماه آوریل (نیمه فروردین) تعداد بیکاران در این کشور 3.5 برابر افزایش یافته، ولی تدابیر اتخاذ شده مانع از رشد جدی و انفجاری این معضل شده است.
روسيه،كشور،بيكاري،افزايش،آوريل،ثبت،وضعيت،ماه،كرونا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "میخائیل میشوستین" نخست وزیر روسیه اعلام کرد که از اول ماه آوریل سال جاری (13 فروردین ماه) تعداد بیکاران ثبت شده در این کشور، 3.5 برابر افزایش یافته است.
میشوستین روز دوشنبه در یک نشست به منظور بررسی وضعیت بازار کار در روسیه گفت: «از اول آوریل که شیوع عفونت ویروس کرونا در کشور آغاز شد، تعداد افرادی که به طور رسمی بعنوان بیکار توسط سوریس خدمات اشتغال ثبت نام شده‌اند، بیش از 3.5 برابر افزایش یافته است.
البته بر اساس اطلاعات وزارت کار، آنها موفق به جلوگیری از افزایش جدی و انفجار گونه وضعیت بیکاری در کشور شده‌اند.»
نخست وزیر روسیه تأکید کرد که آنچه دارای اهمیت است، اینکه اوضاع تحت کنترل قرار گرفته و در صورت لزوم سریعاً واکنش مناسب داده شود تا شهروندان بدون حمایت نباشند.
علاوه بر این، میشوستین خواستار حمایت فعال‌تر از اشتغال از راه دور شد و یادآور شد که در برخی مشاغل امکان دور کاری وجود دارد و باید از این مسئله حداکثر استفاده صورت بگیرد.
وی افزود: «در حال حاضر در روسیه بیش از 2 میلیون نفر از راه دور به کار خود ادامه می‌دهند که این میزان 30 برابر بیشتر از آمار ثبت شده در اوایل ماه آوریل است.»
پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته بود که مشکل بیکاری در این کشور در شرایط همه گیری ویروس کرونا به اندازه سایر کشورها چشمگیر نبوده، هرچند باید تدابیر لازم برای رشد آن اتخاذ شود.
پوتین افزود: «بیکاری در کشور ما تقریباً حدود یک و نیم درصد رشد کرده، مطمئناً این رقم در مقایسه با بسیاری از کشورهایی که بیکاری از 11 تا 16 درصد افزایش داشته، چندان چشمگیر به نظر نمی رسد و از عواقب غیرقابل اجتناب وضعیت بوجود آمده است.»برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.