خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حمله تند رئیس حزب مردم به نخست وزیر پاکستان- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:59
رئیس حزب مردم پاکستان با حمله تند به نخست وزیر این کشور اعلام کرد: عمران خان باید خط فکری خود را مشخص کند زیرا ممکن است به زودی دیگر تروریست‌ها را نیز شهید خطاب کند.
خان،عمران،پاكستان،بوتو،اسامه،لادن،بن،شهيد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم ضمن سخنرانی در پارلمان پاکستان «عمران خان» نخست وزیر این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار داد.
وی گفت: عمران خان یک تروریست بین المللی که جنایت های او بر کسی پوشیده نیست را شهید خطاب می کند در حالی که سال هاست از واژه شهید برای «بی نظیر بوتو» استفاده نمی کند.
بلاول بوتو اظهار داشت: اسامه بن لادن در بسیاری از عملیات های تروریستی داخل خاک پاکستان از جمله کشته شدن بی نظیر بوتو نقش داشته است.
رئیس حزب مردم گفت: اگر مانع عمران خان نشویم به زودی «بیت الله محسود» سرکرده سابق تحریک طالبان پاکستان که مستقیما در قتل بی نظیر بوتو نقش داشت را نیز شهید اعلام خواهد کرد.
وی از «بابر اعوان و فهمیده میرزا» دو عضو جدا شده حزب مردم که به تحریک انصاف پیوسته‌اند خواست تا پاسخ سوالاتش را بدهند.
گفتنی است عمران خان دو روز پیش در جریان سخنرانی خود اعلام کرد: این برای پاکستان مایه شرمساری است که آمریکایی ها به خاک ما حمله کرده و اسامه بن لادن را شهید کرده‌اند.
دفتر نخست وزیری پاکستان در دفاع از عمران خان اعلام کرد: احزاب اپوزیسیون تنها به دنبال جنجال آفرینی هستند والا عمران خان در همان سخنرانی دوبار در مورد اسامه بن لادن از واژه هلاکت استفاده کرد.
گفتنی اسامه بن لادن در سال 2011 در منطقه ابت پاکستان توسط آمریکایی ها کشته شد و پس از مرگ وی روابط میان اسلام آباد و واشنگتن به بدترین حالت خود رسید.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.