خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554097 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فراخوان سازمان ملل برای جمع‌آوری کمک ۱۰ میلیارد دلاری در آستانه نشست کشورهای اهداکننده سوریه

ایسنا | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:58
سازمان ملل در آستانه نشست کشورهای حامی سوریه خواستار افزایش ارائه کمک‌های مالی به این کشور شد.
ملل،سازمان،سوريه،كمك،كشورهاي،كرونا،سوري،بحران،دلار،كشور،شيوع

سازمان ملل در آستانه نشست کشورهای حامی سوریه خواستار افزایش ارائه کمک‌های مالی به این کشور شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، پیش‌بینی می‌شود که همزمان با وخامت اوضاع در سوریه به دلیل شیوع ویروس کرونا و بحران اقتصادی، دولت‌ها متعهد به پرداخت میلیاردها دلار کمک مالی به سوری‌ها در جریان ویدیو کنفرانسی شوند که امروز (سه‌شنبه) با هدف کمک به آوارگان سوری برگزار می‌شود.
سازمان ملل در سال جاری میلادی به جمع‌آوری حدود ۱۰ میلیارد دلار به شهروندان سوری که در داخل کشور خود و کشورهای همسایه آواره شده‌اند، چشم امید دوخته است.
سازمان ملل همچنین امیدوار است مقدار زیادی از این مبلغ توسط ۶۰ دولت و آژانس غیردولتی حاضر در نشست مجازی امروز به میزبانی اتحادیه اروپا جمع‌آوری شود.
تعهدات حامیان مالی به سوریه به یک رویداد سالانه بدل شده است و در جریان آن سازمان ملل خواستار جمع آوری ۳.۸ میلیارد دلار کمک برای داخل سوریه و ۶.۰۴ میلیارد دلار برای کمک به کشورهای میزبان پناهجویان سوری خواهد شد.
تاکنون تنها بخش کوچکی از این مبلغ جمع‌آوری شده است.
در همین راستا، مسئول برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل خاطرنشان کرد: نیازها در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است.
سازمان ملل اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون تن در سوریه به کمک و حمایت نیاز دارند و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از مردم این کشور به کشورهای همسایه پناهنده شده‌اند و در نتیجه آن بدترین بحران پناهجویی در جهان شکل گرفت.
تعدادی از شهوندان سوریه با بحران گرسنگی بی‌سابقه‌ دست و پنجه نرم می‌کنند، به طوری که هم اکنون بیش از ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از کمبود مواد غذایی رنج می‌برند و طبق اعلام سازمان ملل ممکن است روند شیوع ویروس کرونا در این کشور تشدید یابد.
برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل نیز اعلام کرد: به خاطر وضعیت نا به سامان اقتصادی و اجرای قرنطینه خانگی به منظور ممانعت از شیوع ویروس کرونا قیمت مواد غذایی طی کمتر از یک سال به بیش از دو برابر افزایش یافت.
در همین راستا، فیلیپو گراندی، کمیسر عالی امور پناهجویان سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد: بحران کرونا بر زندگی روزمره میلیون‌ها پناهجوی سوری و کشورهای میزبان آنها در منطقه تاثیر فوری و ویرانگری برجا گذاشته است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554097 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.