خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554352 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اختلاف گانتس و نتانیاهو یر سر طرح الحاق و احتمال تعویق آن

ایسنا | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:58
بنی گانتس، وزیر جنگ فعلی و نخست وزیر تناوبی در دولت ائتلافی اسرائیل از مخالفتش با الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی گفت.
الحاق،طرح،اسرائيل،نتانياهو،حزب،اعلام،تصويب،بودجه،اجراي،وزير،روز…

بنی گانتس، وزیر جنگ فعلی و نخست وزیر تناوبی در دولت ائتلافی اسرائیل از مخالفتش با الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی گفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به نقل از او خطاب به نمایندگان حزب راست‌گرای لیکود اعلام کرد، گام‌های لازم برای اجرای طرح الحاق که قرار است کابینه روز چهارشنبه آنها را بررسی کند، متکی بر حمایت گانتس نیستند.
گانتس و نتانیاهو، دو شریک ائتلاف دولتی اخیرا با برخی مسؤولان واشنگتن که به دنبال توافقی در داخل کابینه اسرائیل پیش از نشان دادن چراغ سبز به طرح نتانیاهو بودند، دیدار کردند.
اختلاف‌نظر نتانیاهو و گانتس احتمالا بحث و گفتگویی دولتی درباره الحاق را که دو طرف با آغاز اجرای آن در یکم ژوئیه موافق بودند، به تعویق می‌اندازد.
یک منبع در حزب آبی-سفید اظهار کرد، گانتس، رهبر این حزب روز دوشنبه در دیدار با دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی و آوی برکوویچ، مشاور کاخ سفید گفت: " یکم ژوئیه تاریخ مقدسی (مناسب) برای اجرای طرح الحاق نیست".
گانتس به اعضای حزب خود اعلام کرده است: آنچه به کرونا مربوط نیست باید به بعد از نابودی این ویروس موکول شود.
گانتس درصدد است تا تأیید طرح الحاق را مشروط به تصویب بودجه دوساله دولت اسرائیل کند.
نتانیاهو خواهان آن است که بودجه اسرائیل فقط برای سال آتی تدوین و تصویب شود اما بنی‌گانتس اصرار دارد که باید بودجه برای دو سال آتی تصویب شود.
مخالفت‌های جهانی با طرح الحاق در چند هفته گذشته افزایش یافتند و رهبران فلسطین، سازمان ملل، طرف‌های اروپایی و کشورهای عربی هرگونه الحاق مناطقی را که اسرائیل سال ۱۹۶۷ اشغال کرده، محکوم کردند.
میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه ضمن غیرقانونی خواندن طرح الحاق، از اسرائیل خواست از طرح خود به طور کامل منصرف شود.
در مقابل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی باچله را به جانبداری متهم کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعجب‌برانگیز نیست که باچله پیش از آنکه هرگونه تصمیمی گرفته شود، اظهارنظر می‌کند.
سخنگوی نتانیاهو اعلام کرد که او در سخنرانی در جمع اعضای حزب لیکود که به نظر می‌رسد به حمایت قانونگذاران تندرو و یمنی‌های افراطی از طرح الحاق اشاره دارد، گفت: "حزب آبی-سفید به هیچ شکلی عامل تعیین کننده نیست".
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554352 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.