خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1554075 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سناتورهای آمریکا درصدد اعمال محدودیت بر قدرت ترامپ برای خارج نیروها از آلمان

ایسنا | بین‌الملل | سه شنبه، 10 تیر 1399 - 10:58
گروهی از سناتورها از هر دوحزب آمریکا در تلاش هستند محدودیت‌هایی بر اختیار ترامپ در خارج کردن سربازان آمریکایی از آلمان اعمال کنند. آن‌ها این محدودیت‌ها را تنها در صورتی وضع نخواهند کرد که دولت قادر به برآورده کردن مجموعه‌ای از الزامات باشد.
ناتو،آلمان،آمريكا،سناتورها،پيشنهاد،دفاع،گراهام،بدهكار،اصلاحيه،م…

گروهی از سناتورها از هر دوحزب آمریکا در تلاش هستند محدودیت‌هایی بر اختیار ترامپ در خارج کردن سربازان آمریکایی از آلمان اعمال کنند.
آن‌ها این محدودیت‌ها را تنها در صورتی وضع نخواهند کرد که دولت قادر به برآورده کردن مجموعه‌ای از الزامات باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از "هیل"، این پیشنهاد که با پیشگامی سناتور "میت رامنی" مطرح می‌شود، دولت را از کاهش تعداد سربازان آمریکا در آلمان به زیر ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر منع می‌کند؛ مگر آنکه پنتاگون بتواند به کنگره تضمین دهد که این موضوع به نفع امنیت ملی آمریکا بوده و تأثیر منفی بر تضعیف معاهدات اروپایی یا ناتو نمی‌گذارد.
همچنین لازم است وزارت دفاع گواهی دهد که این اقدام بر اختیار ارتش آمریکا در"اجرای برنامه‌های احتمالی"، عملیات حال حاضر و خانواده‌های ارتش تأثیر نمی‌گذارد و نیز تضمین دهد که پنتاگون با متحدانی نظیر ناتو و آلمان در این باره مشورت کرده است.
سناتورها "لیندسی گراهام"، "مارکو روبیو"، "کریستوفر کونز"، "تیم کین" و "جین شاهین" از حامیان این پیشنهاد هستند.
این گروه از سناتورها همچنین خواستار آن هستند که این پیشنهاد در قانون اختیارات دفاع ملی هم لحاظ شود؛ یک لایحه عظیم سیاست دفاعی که قرار است این هفته در بین سناتورها به بحث گذاشته شود.
سالانه صدها اصلاحیه به این قانون ضمیمه شده، اما معمولاً فقط تعداد کمی از آن‌ها به رأی گذاشته می‌شود.
علاوه بر اصلاحیه رامنی، گراهام پیشنهاد جداگانه‌ای نیز در راستای حمایت از رابطه آمریکا-آلمان ارائه کرد.
ترامپ اوایل این ماه اعلام کرد که تعداد اعضای خدمت آمریکا در آلمان را به ۲۵ هزار نفر کاهش می‌دهد؛ تصمیمی که با مخالف سناتورهای دوحزبی روبه‌رو شده است.
رئیس جمهور آمریکا در آن زمان مطرح کرد: آلمان متخلف است.
آن‌ها سال‌ها تخلف داشته‌اند و میلیاردها دلار به ناتو بدهکار هستند که باید پرداخت کنند.
بنابراین ما در حال حفاظت از آلمان هستیم، در حالی که آن‌ها بدهکار هستند.
این با عقل جور درنمی‌آید.
آلمان در راستای هدف ناتو مبنی بر اختصاص ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی به امور دفاعی عمل نمی‌کند؛ اما چنان که ترامپ توصیف می‌کند، "متخلف" ناتو نیست زیرا صرف این هزینه، پرداختی به ناتو به حساب نمی‌آید؛ بلکه هزینه‌ای برای دفاع خود کشورش است، ضمن آنکه این هدف ناتو بایستی تا سال ۲۰۲۴ محقق شود که هنوز موعد آن سر نیامده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1554075 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.