خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پایان عمر وهابیت فرا رسیده است

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: اکنون وهابیت با پول‌های عربستان سعودی در حال دست و پا زدن است و به عقیده من دوران پایان عمر خود را سپری می‌کند.
دشمن،اهواز،توفيق،نيت،مرجعيت،پشتكار،خلوص،الله،موفق،علم،آيت،شي ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه دوشنبه در دیدار جمعی از طلاب مدارس علمیه اهواز که در مدرسه امیرالمؤمین(ع) برگزار شد با اشاره به حدیث «مَنْ سَلَکَ طَرِیقاً یَطْلُبُ فِیهِ عِلْماً سَلَکَ اللَّهُ بِهِ طَرِیقاً إِلَی الْجَنَّةِ...» اظهار داشت: کسی که به سوی علم برود خداوند راه بهشت را برایش می‌گشاید و لذا راه علم راه بهشت و راه جهل راه جهنم است.
وی با اشاره به اینکه هرکسی که طالب علم است و درس می‌خواند فرشتگان بال‌های خود را برایش پهن می‌کنند و طلب استغفار هم برای آن فرد می‌کنند، افزود: کسب علم بسیار مهم و عالم نزد خداوند از رتبه و مقامی بالا برخوردار است.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در سایه نظم، پشتکار و خلوص نیت موفیت حاصل می‌شود، تأکید کرد: طلاب علوم دینی برای اینکه موفق شوند باید این سه نکته را رعایت کنند.
این مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: سومین عامل موفقیت خلوص نیت است که طلاب باید به آن توجه داشته باشند و بدانند اگر انسان نیتش خالص باشد به مقدار خلوص نیت خداوند به او توفیق می‌دهد.