خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1437893 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

چرا به روز اول شوال ، عید فطر گفته می‌شود؟ +فیلم

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 07:08
عید فطر، روزی است که مومنین پس از سی روز عبادت و بندگی، با قلبی پاک به اصل و فطرت خود باز می‌گردند.
ماه،عيد،رمضان،روز،ذنب،فطر،گناه

حجت الاسلام و المسلمین مهدی شهرباف سخنران و کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:یکی از معانی که برای گناه استفاده می‌شود، لفظ ذنب است.
ذنب در لغت به معنای دم است، زیرا هر گناهی بعد از خودش گناه دیگری می‌آورد به همین اعتبار به آن ذنب گفته می‌شود.
خداوند اسبابی را برای برگشت انسان از گناه ایجاد کرده که می‌توان به توبه و ماه رمضان اشاره کرد، ماه رمضان، ماهی است که امام سجاد (ع) در دعای وداع اسم این ماه را توبه گذاشته است.
بیشتر بخوانید: چه درس‌هایی باید از ماه رمضان بگیریم؟
وی در ادامه افزود: یکی دیگر از اسباب بازگشت به سوی خدا، روز عید فطر است, یعنی بازگشت به فطرت; بدین معنی که انسان در فطرت پاک بود و به واسطه گناهان از این پاکی دور شده و یک ماه رمضان روزه گرفته و عبادت خدا را انجام داده است و سپس در روز عید فطر مثل روز اول به دنیا آمدن خود پاک است.
به همین دلیل است که امیرالمومنین (ع) درباره عید می‌فرمایند: عید روزی است که در آن روز عصیان خداوند انجام نشده باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی شهرباف سخنران و کارشناس مذهبی درباره علت نامگذاری روز بعد از ماه رمضان به عید فطر، توضیحاتی ارائه کرده است که در ویدئوی زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1437893 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.