خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1434734 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تقدیر استاندار تهران از رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 06:43
استاندار تهران از تلاش های مدیریت شهری دوره پنجم و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران برای جلوگیری از شهر فروشی و حفظ قواره شهر تقدیر و تشکر کرد.
تهران،شهر،شوراي،آموزشي،فضاهاي،آموزش،قواره،ضابطه،سالاري،بهينه،شه…

به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیروان محسنی بندپی، در صد و نود و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش تهران که با حضور اکثریت اعضای این شورا در محل استانداری تهران تشکیل شد، خطاب به محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و عضو شورای آموزش و پروش تهران گفت: هرچند تراکم فروشی‌های غیر مجاز و گسترده در دوره‌های گذشته مدیریت شهری منجر به بد قواره شدن شهر تهران شده است اما باید از شورای شهر تهران و کمیسیون شهرسازی و معماری آن و همچنین شهرداری تهران در دوره فعلی تشکر کرد که علی رغم وجود بحران مالی شدید، شهر فروشی را متوقف و قواره شهر را حفظ کردند.
وی ادامه داد: ضرورت دارد ما و فرمانداری تهران نیز آنها را در مسیر برنامه‌ها و سیاست‌هایی که به درستی در دستور کار خود قرار داده اند همراهی کنیم تا در مسیری که پیش گرفته اند موفق باشند و بتوانند به درآمدهای پایدار دست یابند و بدین ترتیب مسیر ساخت و سازهای بی ضابطه و بی قانون که منجر به بدقواره شدن شهر می‌شود و مشکلات عدیده ای را برای شهر و شهروندان و مدیریت شهر به همراه آورده و خواهد داشت، مسدود شود.
استاندار تهران در انتقاد به برج سازی های بی ضابطه در شهر تهران اظهار داشت: در دوره‌های گذشته آنقدر ساختمان‌ها بی ضابطه و برج‌های بی قواره و بدون رعایت پیوست‌های مطالعاتی در شهر تهران ساخته شده است که دیگر خیابان‌ها دیده نمی‌شوند و با وقوع زلزله‌ای در تهران و تخریب هر کدام از آنها مشکلات زیادی در امداد رسانی و جلوگیری از مشکلات بعدی ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به گزارش فولادوند رئیس آموزش و پرورش شهر تهران از همکاری پیگیرانه اعضای شورای شهر و شهرداری تهران در خصوص بهینه سازی فضاهای آموزشی و اجرای بندهای " د" و " ه" تبصره نهم قانون بودجه سال‌های ٩٧ و ٩٨ کل کشور جهت تغییر کاربری، بهینه سازی و مقاوم سازی اماکن آموزشی و ساخت فضاهای جدید آموزشی در مناطق غیر برخوردار شهر و همچنین از اهتمام محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص به سرانجام رساندن این مهم و بهینه سازی املاک آموزش و پرورش شهر تهران و نیز تلاش‌ها و تصمیماتی که در زمینه تأمین کاربری‌های آموزشی در فرایند تدوین و تصویب طرح تفصیلی ویژه منطقه ٢٢ تهران داشته و دارند تشکر کرد.
بندپی افزود: ما آمادگی داریم جلسه فوق العاده ای را در خصوص موضوعات مطرح شده و با اولویت جبران کمبود فضاهای آموزشی و ایمن سازی مدارس و فضاهای موجود در مقابل حریق و ایستایی و..
با آقایان سالاری، هاشمی ریاست شورای شهر و حناچی شهردار تهران داشته باشیم تا با همراهی فرماندار تهران و معاونت سیاسی استانداری بتوانیم به پیشبرد برنامه‌های مدیریت شهری کمک کنیم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1434734 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.