خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1434814 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کشته شدن دو فرمانده نظامی وابسته به «منصور هادی» در جنوب یمن- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 04:13
وزارت دفاع در دولت مستعفی و فراری یمن کشته شدن دو تن از فرماندهان بلندپایه نظامی در دو استان جوف و ابین را تایید کرد.
يمن،مستعفي،منصور،هادي،دولت،انتقالي،شوراي

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، وزارت دفاع در دولت مستعفی یمن به ریاست «عبد ربه منصور هادی» از کشته شدن دو تن از فرماندهان نظامی که رتبه سرلشکری داشتند در دو استان جوف و أبین خبر داد.
شبکه خبری المیادین با اعلام این خبر به جزئیات بیشتری درباره کشته شدن این دو نظامی تحت امر منصور هادی اشاره‌ای نکرد.
شهر عدن در جنوب یمن تحت کنترل شبه‌نظامیان شورای انتقالی مورد حمایت امارات است.
این گروه شبه نظامی با شبه‌نظامیان وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که مورد حمایت عربستان است، درگیر شده‌اند.
شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی اخیرا در پی تشدید اختلافاتش با دولت مستعفی به ریاست منصور هادی، در مناطق جنوبی یمن اعلام حالت خومختاری کرده و نهادهای دولتی وابسته به دولت مستعفی را مورد حمله قرار داده است.
با اعلام خود مختاری از سوی شورای انتقالی در ابتدای اردیبهشت در جنوب یمن و زیر پا گذاشتن توافق ریاض درگیری میان این نیرو‌ها و نیروهای دولت مستعفی در جنوب یمن تشدید شد.
در حال حاضر دولت خودخوانده «عبدربه منصور هادی» بعد از بی‌میلی عربستان سعودی در حمایت از خود در برابر شورای انتقالی و امارات و بی‌نتیجه بودن توافق ریاض، تلاش دارد خود مناطق از دست رفته را پس گرفته و خود را به عدن برساند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1434814 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.