خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1437893 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

احزاب و گروه‌های سیاسی برای برون‌رفت از مشکلات دست به دست هم دهند

ایسنا | سیاسی | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 03:44
رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اقتصادی جامعه امروز مهم ترین اولویت است و باید با همکاری جریانات سیاسی و احزاب به دنبال برنامه ای کارشناسی برای برون رفت از وضع موجود باشیم.
سياسي،احزاب،مشكلات،ويروس،اولويت،رقابت،دنبال،شرايط،مجلس،برنامه،ك…

رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اقتصادی جامعه امروز مهم ترین اولویت است و باید با همکاری جریانات سیاسی و احزاب به دنبال برنامه ای کارشناسی برای برون رفت از وضع موجود باشیم.
علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت های کشور در شرایط کنونی و نقش احزاب و گروه های سیاسی، بیان کرد: این روزها شاهد هستیم که کسب و کارها یکی پس از دیگری فعالیت خود را از سرگرفته و ما در حال عبور از بحران کرونا هستیم.
این بیماری می توانست بیش از این سلامتی جامعه را مخاطره کند و تلفات بیشتری را از ما بگیرد اما خوشبختانه با مدیریت نسبتا صحیح توانستیم تهدید این ویروس را به حداقل برسانیم.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: اما آنچه که بارز است این ویروس تاثیر جدی بر روی اقتصاد گذاشته و کسب و کارها به شدت آسیب دیده‌اند.
اکنون آنچه که باید در اولویت تمام بخش ها باشد، مدیریت دوران پساکرونا و به حداقل رساندن تبعات این ویروس است.
به دنبال این ویروس بخش های مختلفی از جمله گردشگری و مشاغل وابسته به آن به شدت متضرر شدند که نیاز به توجه ویژه دارند.
رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس درباره نقش احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از وضع موجود، تصریح کرد: بر اساس قاعده احزاب و گروه های سیاسی باید در تمام شرایط فعالیت های صنفی و تشکیلاتی خود را داشته و برای گره گشایی از مشکلات برنامه ارائه دهند.
اینکه صرفا احزاب در زمان انتخابات سربرآورده و برای نامزد خود تبلیغات کنند قابل قبول نیست.
باید برنامه هایی متناسب با شرایط کشور از سوی احزاب ارائه شده و نقدهای کارشناسی برای حل مشکلات صورت گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دغدغه احزاب و تشکل های سیاسی باید مشکلات مردم باشد، خاطرنشان کرد: اگر احزاب و تشکلات برخاسته از درون مردم باشند باید با بهره گیری از نظرات صاحب نظران و کارشناسان در جهت اندیشه سیاسی خود به دنبال برنامه برای رفع دغدغه های مردم باشند.
این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با اشاره به عدم مقبولیت رقابت های سیاسی در شرایط کنونی، بیان کرد: رقابت سیاسی در همه ادوار و در همه کشورها با توجه به شکل گیری دو نوع اندیشه سیاسی باز و بسته وجود داشته و دارد اما در کشور ما رقابت ها بسیار سنگین شده و کار به تخریب کشیده است.
عده ای با نام رقابت دست به هرکاری می زنند تا جریان مقابل خود را از بالا به پایین بکشند.
مطرح کردن حرف ها و مسائلی که مستندی نداشته و ناصحیح هستند می تواند اعتماد عمومی را نسبت به مسئولان و حاکمیت به چالش بکشد.
بختیار در پایان گفت: همه جریان ها و تشکل های سیاسی باید منافع ملی را در اولویت قرار داده و به فکر راه حل باشند.
در کشمکش های سیاسی بین احزاب و جریان ها راه حلی برای مشکلات کشور پیدا نمی شود.
باید در این روزها دست به دست هم داده و به دنبال راه حلی برای برون رفت از مشکلات باشیم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1437893 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.