خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1437930 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فعالیت ۲۰ هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری لرستان در تولید صنایع‌دستی

ایسنا | استان‌ها | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 01:26
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از فعالیت ۲۰ هزار نفر جمعیت روستایی و عشایری استان در تولید صنایع‌دستی خبر داد.
روستايي،فرهنگي،عشايري،لرستان،مديركل،گردشگري،ميراث،دليل،توليد،كا…

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از فعالیت ۲۰ هزار نفر جمعیت روستایی و عشایری استان در تولید صنایع‌دستی خبر داد.
سید امین قاسمی سوم خردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تولیدکنندگان صنایع‌دستی روستایی و عشایری از لحاظ کارگاهی دسته‌بندی نمی‌شوند بلکه به‌صورت فردی شناخته می‌شوند که شامل ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر از جمعیت سطح استان می‌شوند.
وی تصریح کرد: عمده صنایع‌دستی روستایی به‌صورت مشاغل خرد و خانگی هستند که بیشتر به‌صورت مصارف شخصی استفاده می‌شود و مازاد آن برای فروش عرضه خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به مهاجرت گسترده روستاییان به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: صنایع‌دستی در مناطق روستایی یکی از عوامل مکمل اقتصاد کشاورزی است و این صنایع به دلیل ‌دارا بودن پتانسیل ایجاد فرصت‌های شغلی و کسب درآمد، ضمن پر کردن اوقات فراغت و بیکاری روستائیان، مانع از مهاجرت‌های گسترده فصلی یا دائمی آن‌ها خواهد شد.
قاسمی با اشاره به اینکه عامل نیروی انسانی در تولید صنایع‌دستی، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: در ‌فرآیند تولید این مصنوعات، دست و هنر انسان دارای نقش اساسی بوده و از طرفی در فعالیت‌های مربوط به صنایع‌دستی نیازی به کارشناس خارجی نیست ‌و مواد اولیه مورد استفاده معمولاً از مواد بسیار ساده و در دسترس تشکیل می‌شوند که به‌آسانی و با بهای نسبتاً ارزان قابل تأمین است.

وی با بیان اینکه صنایع‌دستی هنری صرفاً صنعتی و روستایی نیست، افزود: فعالیت‌های صنایع‌دستی به دلیل برخورداری از ویژگی‌های تکنیکی ساده و بهره‌گیری ‌از ابزارها و وسایل تکنولوژیکی آسان، به‌گونه‌ای است که امکان پرداختن به آن‌ها در ‌جوامع شهری، روستایی و عشایری و به‌صورت کارگاهی، خانگی و یا حتی دوره‌گردی ‌و سیار وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان تأکید کرد: صنایع‌دستی به دلیل برخورداری از بار فرهنگی و دارا بودن جنبه‌های هنری می‌تواند عامل ترویج عناصر فرهنگی در نقاط مختلف کشور و حتی فراسوی مرزها باشد.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1437930 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.