خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1438106 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

روسیه: برغم شیوع کرونا، آمریکا دست از تشدید فشار بر روسیه برنمی دارد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 00:18
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد آمریکا در میانه شیوع ویروس مرگبار کرونا، از اعمال فشار بر این کشور دست بر نمی‌دارد.
روسيه،آمريكا،كرونا،مسكو،ويروس،اعمال،اروپا،برغم،مرگبار

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد برغم شیوع ویروس مرگبار کرونا، آمریکا از سیاست اعمال فشار علیه مسکو دست نمی‌کشد.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما در زمینه‌های مختلف (همکاری) از جمله مبارزه با همه گیری ویروس کرونا، از طریق کمک‌های متقابل بشردوستانه، به توافقاتی دست یافته ایم.
با این حال همچنان تلاش‌های مداوم برای اعمال فشار‌های سیاسی، روانی و تحریم علیه روسیه وجود دارد.
این دیپلمات روس همچنین در خصوص تصمیم اخیر آمریکا برای خروج از پیمان آسمان‌های باز گفت: در صورت بقای این پیمان، متحدان آمریکا احتمالا راهی برای اشتراک گذاری اطلاعات با این کشور و برعکس خواهند یافت، هرچند به دلایل سیاسی و قانونی این مسئله مشکل ساز خواهد بود.
پیشتر گرهارد شرودر، صدراعظم پیشین آلمان از اتحادیه اروپا خواست تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه را لغو کنند و تأکید کرد همکاری اروپا و مسکو پس از پیدایش بحران در حال رشد ویروس کرونا در جهان ضروری است.
برغم همه گیری مرگبار کرونا در سراسر دنیا، آمریکا بی توجه به خواست جامعه جهانی همچنان به ابزار ضد بشری تحریم علیه کشور‌های مخالف خود متوسل می‌شود.
روابط روسیه و کشور‌های غربی از جمله آمریکا و کشور‌های اتحادیه اروپا پس از پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه در مارس ۲۰۱۴ و وضع تحریم‌ها علیه مسکو بدتر شده است.
از طرفی، مسکو با تلاش برای بازگرداندن روابط به حالت عادی، درصدد مقابله با رویکرد خصمانه غرب است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1438106 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.