خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1437929 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

وقتی هوش مصنوعی به جنگ فقر می‌رود!

ایسنا | دانش و فناوری | یکشنبه، 04 خرداد 1399 - 00:17
پژوهشگران "دانشگاه استنفورد"، ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند نواحی فقیرنشین آفریقا را شناسایی کند.
فقر،ابزار،آفريقا،پژوهشگران،كمك،استنفورد،هوش،مصنوعي،دانشگاه،ابداع

پژوهشگران "دانشگاه استنفورد"، ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند نواحی فقیرنشین آفریقا را شناسایی کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه استنفورد، شاید یک ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی بتواند به ردیابی فقر در روستاهای آفریقا کمک کند.
برای جنگیدن با فقر مانند هر جنگ دیگری، باید مکان‌هایی شناسایی شوند که فقر مانند دشمن بر آنها سلطه یافته است.
پژوهشگران "دانشگاه استنفورد" (Stanford University)، ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به ردیابی نواحی فقیرنشین آفریقا بپردازد.
این ابزار قوی، تصاویر ماهواره‌ای را با هوش مصنوعی ادغام می‌کند تا سطح فقر و تغییرات پیش آمده را در روستاهای آفریقا تخمین بزند.
این ابزار می‌تواند با ارزیابی داده‌های گذشته و داده‌های کنونی، اطلاعات سودمندی را در اختیار سازمان‌ها و مراکز دولتی بگذارد تا برای مبارزه با فقر برنامه‌ریزی کنند.
"مارشال بورک" (Marshall Burke)، از پژوهشگران این پروژه گفت: انگیزه مهم ما از این پژوهش، ابداع ابزار و فناوری‌هایی است که می‌توانند در برطرف کردن مشکلات اقتصادی به ما کمک کنند.
"دیوید لوبل" (David Lobell)، از پژوهشگران این پروژه گفت: برای شناسایی عواملی که به برطرف کردن فقر کمک می‌کنند، نگاه کردن به گذشته ضروری است.
وی افزود: در حال حاضر هیچ راه حلی برای درک نحوه تغییر فقر در آفریقا وجود ندارد.
روش‌هایی مانند سرشماری و بررسی‌های خانه به خانه، برای این هدف کافی نیست.
اگر ماهواره‌ها بتوانند به ما در ارائه سابقه‌ای از فقر کمک کنند، امکان درک بهتر فقر در این قاره فراهم می‌شود.
این ابزار جدید، از تصاویری که هم طی روز و هم طی شب تهیه شده‌اند، استفاده می‌کند.
روشنایی خانه‌ها هنگام شب و تصاویری مانند جاده‌ها، کشاورزی و آب‌راه‌ها، می‌توانند شاخص‌های پیشرفت باشند.
فناوری یادگیری عمیق، به این ابزار کمک می‌کند تا مدلی برای تحلیل داده‌های تصویری و شاخصی برای ارزیابی ثروت در کشورهای در حال توسعه ارائه دهد.
پژوهشگران دانشگاه استنفورد، این ابزار جدید را در حدود 20 هزار روستای آفریقا به کار گرفتند و دریافتند که عملکرد آن در سنجش سطح فقر خوب است.
آنها باور دارند که این ابزار می‌تواند برای بهبود اقتصاد جهان به کار برود.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسیده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1437929 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.