خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1778016 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تظاهرات خودرویی در اسپانیا علیه محدویت‌های کرونایی+تصاویر- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 03 خرداد 1399 - 23:14
تظاهرات خودرویی در حالی برگزار شد که قرار است از روز دوشنبه محدودیت‌های قرنطینه در مادرید و بارسلون نیز کاهش یابد و امکان فعالیت رستوران‌ها و تجمع افراد تا حداکثر 10 نفر میسر شود.
اسپانيا،كشور،كرونا،دولت،روز،بارسلون،مادريد،بحران،شنبه،نفر،اع ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، هزاران خودرو و موتورسیکلت در حالی که سرنشینان آنها پرچم اسپانیا را در دست داشتند، روز شنبه در خیابان‌های مادرید، همچنین شهرهای سویل و بارسلون دست به اعتر اض زدند.
این برنامه بخشی از اعتراضات سازماندهی شده از سوی حزب راست افراطی وُکس بود و در چهارچوب آن معترضان مخالفت خود را با محدودیت‌های اجتماعی وضع شده از سوی دولت اسپانیا با هدف مقابله با شیوع کرونا اعلام کردند.
اسپانیا از 14 مارس مجموعه‌ای از سخت‌ترین مقررات محدودیت‌های اجتماعی در سطح اروپا را به اجرا گذاشته است و اگرچه دولت به تازگی کاهش تدریجی این محدودیت‌ها را در بسیاری از نقاط کشور آغاز کرده، اما در دو شهر مادرید و بارسلون به دلیل شیوع بیشتر کرونا در مقایسه با دیگر نقاط کشور، این محدودیت‌ها همچنان به شدت گذشته برقرار است.
معترضان از پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا و پابلو ایگلسیاس، معاون او خواستند تا به دلیل شیوۀ برخورد با بحران کرونا، رشد بیکاری و ضررهای اقتصادی که به این کشور وارد شده، از مقام خود استعفا دهند.
سانتیاگو آباسکال، رهبر وُکس در سخنرانی که همزمان با این تظاهرات از یکی از شبکه‌های رادیویی پخش شد تا تظاهر کنندگان بتوانند آن را از رادیوی خودروهایشان بشنوند، اعلام کرد که اکنون اسپانیا با بدترین بحران «در کل سیاره» روبروست و دولت این کشور، مسئول مستقیم این بحران است.
حزب وُکس از مردم خواسته است تا در مرکز تمام استان‌ها و مناطق خودمختار اسپانیا دست به اعتراض بزنند.
تظاهرات خودرویی روز شنبه در حالی برگزار شد که قرار است از روز دوشنبه محدودیت‌های قرنطینه در مادرید و بارسلون نیز کاهش یابد و امکان فعالیت رستوران‌ها و تجمع افراد تا حداکثر 10 نفر میسر شود.
دولت همچنین اعلام کرده است که از ماه ژوئیه گردشگری بین‌المللی را در این کشور احیا خواهد کرد.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا تا روز شنبه 23 مه به بیش از 281 هزار نفر و شمار قربانیان آن به بیش از 28 هزار نفر رسید.
این کشور در حال حاضر پس از ایالات متحده آمریکا، روسیه و برزیل، رتبه چهارم را در جدول رده بندی کشورهای درگیر با ویروس کرونا در سراسر جهان دارد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1778016 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.