خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1436362 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کشف سلاح‌های غربی تروریست‌ها در سوریه + تصاویر

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 03 خرداد 1399 - 23:01
نیروهای امنیتی در استان درعا در جنوب سوریه مقادیر زیادی سلاح و مهمات غربی متعلق به تروریست‌ها در غرب این استان کشف کردند.
مهمات،سوريه،كشف،سلاح،ساخت،جمله،آمريكا

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، در جریان عملیات پاکسازی مناطق آزاد شده در استان درعا در جنوب سوریه، با کمک اهالی این منطقه مقادیر زیادی سلاح و مهمات به جا مانده از تروریست‌ها که عمدتا ساغت کشورهای غربی هستند در غرب این استان کشف و ضبط شد.
از جمله تسلیحات یافت شده ده‌ها قبضه تفنگ و قناصه و مسلسل، آرپی جی و گلوله‌های تانک، بمب‌های دستی، راکت و دیگر مهمات، بمب‌های دستی و گلوله‌های خمپاره است.
بیشتر بخوانید: کشف مین‌های آمریکایی و اسرائیلی در سوریه + تصاویر
خبرگزاری سانا روز سه شنبه گذشته نیز اعلام کرد ارتش سوریه مقادیری سلاح و مهمات از جمله موشک‌های TAO ساخت آمریکا را که توسط تروریست‌ها در مناطق جنوبی به جا مانده بود، کشف و ضبط کردند.
به گفته مقامات سوری در پی ادامه تفتیش و تفحص مناطق آزاد شده در درعا و سویدا، مقادیری سلاح و مهمات از جمله موشک‌های ساخت آمریکا و اسرائیل که در انبار‌های مهمات تروریست‌ها باقی مانده بود، کشف شد.
یک مقام ارتش سوریه که به نام او اشاره نشده است به سانا گفت: مقادیر زیادی موشک LAO ساخت اسرائیل، موشک‌های TAO ساخت آمریکا، موشک‌های ضد زره، پرتابه‌های RPG همراه با گلوله‌های آن، مسلسل، سلاح مخصوص تک تیراندازها، نارنجک‌ها و مهمات متفاوت از جمله سلاح ۲۳ و ۱۴.۵ میلی متری کشف و ضبط شد.
به گفته این مقام اغلب سلاح‌ها و مهمات کشف شده تروریست‌ها ساخت اسرائیل و آمریکا هستند که این حاکی از حمایت گسترده آن‌ها از گروه‌های تروریستی در سوریه است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1436362 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.