خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1436656 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

انتشار ویدئوی جنجالی، رئیس جمهور برزیل را در مخمصه انداخت- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 03 خرداد 1399 - 22:07
ویدئویی که از رئیس جمهور برزیل در حال تهدید مقامات نشان می‌دهد به دردسری برای او تبدیل شده است.
برزيل،كرونا،ويروس،مقامات،نفر،كشور،ويدئو،آمار

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دیوان عالی برزیل ویدئویی را منتشر کرده که نشان می‌دهد ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهور برزیل در آن با لحنی تند مقامات را به خاطر تحقیق درباره خانواده‌اش به اخراج تهدید می‌کند.
در این ویدئو بولسونارو از این که نمی‌تواند مقامات امنیتی کشور را تغییر دهد، شاکی است و می‌گوید که از خانواده‌اش محافظت خواهد کرد.
این ویدئو مربوط به یکی از نشست‌های دولت در ماه گذشته است.
اما رئیس جمهور برزیل در مقابل گفته که اظهارات تا حدی تندش در این نشست نادرست تفسیر شده است.
وی هرگونه مداخله‌ در اقدامات پلیس فدرال را رد کرده است.
بحران فزاینده سیاسی در برزیل درحالی رخ می‌دهد که نگرانی‌هایی وجود دارد که این کشور مرکز بعدی همه‌گیری ویروس کرونا در جهان باشد.
طبق جدیدترین آمار برزیل با بیش از 338 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا روسیه را کنار زده و در جایگاه دوم جهان پس از آمریکا قرار گرفته است.
آمار فوتی های برزیل همچنین با افزوده شده 68 نفر دیگر به 21 هزار و 116 نفر رسیده است.
رئیس جمهور برزیل از ابتدای شیوع کرونا آن را جدی نگرفت و هواداران خود را علی رغم هشدارهای مقامات بهداشتی به خیابان ها دعوت می کرد.
اکنون برزیل به نقطه کانونی ویروس کرونا در آمریکای لاتین تبدیل شده و کارشناسان درباره فاجعه انسانی پیش رو در این کشور هشدار می دهند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1436656 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.