خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1436176 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

منابع روسی مدعی سرنگونی پهپاد جاسوسی معارضان سوری شدند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 03 خرداد 1399 - 21:44
منابع روسی زبان از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا در نزدیکی پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه از سوی یک جنگنده روسیه خبر دادند.
روسيه،روسي،هوايي،پايگاه،سوريه،دفاع،وزارت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، برخی منابع روسی زبان مدعی سرنگونی یک پهپاد آمریکایی در نزدیکی پایگاه نظامی حمیمیم در سوریه شدند.
خبرگزاری روسی آویاپرو اعلام کرد پهپاد متجاوز آمریکایی که از سوی معارضان جبهه النصره بکار گرفته می‌شد، در هنگام انجام یک پروازجاسوسی در حوالی پایگاه حمیمیم، از سوی جنگنده روسی هدف قرار گرفت و سرنگون شد.
این پهپاد آمریکایی قصد داشت حمله احتمالی را به پایگاه هوایی حمیمیم که در اختیار ارتش روسیه است، صورت دهد.
خبرگزاری آویاپرو به نقل از منابع مطلع اعلام کرد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اوایل سال جاری این پهپاد را در اختیار تروریست‌های جبهه النصره قرار داد.
وزارت دفاع روسیه هنوز درباره جزئیات این حادثه خبری منتشر نکرده است.
پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک جنگنده روسی هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال پرواز به سمت یکی از پایگاه‌های نظامی این کشور در استان لاذقیه سوریه بود، شناسایی کرد.
بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، این حادثه پس از آن بوقوع پیوست که یک جنگنده روسی به منظور مقابله با یک هدف هوایی شناسایی شده، که به سمت مواضع روسیه در سوریه در حال حرکت بود، از پایگاه هوایی حمیمیم برخاست.
این هواپیمای جاسوسی متعلق به نیروی هوایی آمریکا شناسایی شد.
پیشتر نیز پایگاه المصدر نیوز گزارش داد یک هواپیمای نظامی آمریکا که قصد نزدیک شدن به حریم هوایی سوریه و هک سامانه پدافندی اس-۴۰۰ را داشت، از سوی یک هواپیمای روسی رهگیری شد.
بمب افکن‌ها، هواپیما‌های جاسوسی و پهپاد‌های آمریکا و ناتو مرتبا در حال پرواز در نزدیکی پدافند هوایی روسیه در پایگاه‌های نظامی این کشور در سوریه و بر فراز دریای سیاه و بالتیک هستند.
وزارت دفاع روسیه مواردی از این اقدامات جاسوسی را به طور هفتگی گزارش می‌کند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1436176 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.