خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1436656 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

لاریجانی در گفتگوی تلفنی با رئیس مجلس نمایندگان عراق عنوان کرد: اعلام آمادگی ایران برای همکاری های اقتصادی با عراق- اخبار سیاسی

تسنیم | سیاسی | شنبه، 03 خرداد 1399 - 21:32
روسای مجلس ایران و‌عراق بر همکاری های اقتصادی بین دو‌ کشور تاکید کردند.
عراق،مجلس،نمايندگان،تلفني،رئيس،اسلامي،ايران،كرونا،شيوع

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق بعد از ظهر امروز شنبه، سوم خرداد در گفت و گوی تلفنی با علیلاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، پیرامون گسترش مناسبات فیمابین وآثار و تبعات شیوع کرونا و راههای مقابله با آن به گفتگو و تبادل نظرپرداخت.
لاریجانی در این گفت و گوی تلفنی با ابراز خرسندی از تشکیل دولت جدید در عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همان طور که بارها ثابت کرده است،همواره آماده همکاری های اقتصادی با عراق و تقویت ثبات و امنیت در این کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مجلس نمایندگان عراق نقش مهمی در کمک به تشکیل دولتی کارآمد برای تامین منافع ملی و شکوفاییاقتصادی عراق ایفا کرد.
لاریجانی همچنین فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت و در پاسخ به درخواست رییس مجلس نمایندگان عراق مبنی بر استفاده از تجربیات ایران درمقابله با شیوع کرونا از این موضوع استقبال کرد.
رئیس مجلس نمایندگان عراق نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک عید سعید فطر به ملت و دولت ایران گفت: رایزنی و مشورت میان رؤسا و نمایندگان مجالس دوکشور همواره در کمک به توسعه همکاریهای فیمابین نقش بسزایی دارد.
وی در ادامه خواستار تداوم همکاریهای دو کشور در عرصه های مختلف دوجانبه و منطقه ای شد.
الحلبوسی، رییس مجلس نمایندگان عراق در این گفتگوی تلفنی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در عراق گفت: بخشهای بهداشتی و درمانی کشورشبرای مهار این بیماری تلاش می­ کنند.
وی همچنین خواستارتبادل تجربیات با جمهوری اسلامی ایران به منظور غلبه بر این بیماری شد‌.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1436656 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.