خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1450327 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تعداد قربانیان طوفان آمفان در کشور هند به 80 نفر رسید- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 02 خرداد 1399 - 12:36
طوفان بزرگ آمفان که روز گذشته ایالت بنگال غربی در کشور هند را تحت تاثیر خود قرار داد حداقل 80 نفر را به کام مرگ کشید.
طوفان،هند،ايالت،بنگال،غربي،سواحل،مسئولين،شرقي

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از هندوستان تایمز، شدت طوفان بزرگ آمفان و بی سابقه بودن آن طی یک دهه «نارندرا مودی» نخست وزیر هند را به ایالت بنگال غربی کشاند تا با گشت هوایی مقدار آسیب دیدگی مناطق را بررسی کند.
گزارش ها حاکی است طوفان آمفان که باعث وزیدن بادی با سرعت 185 کیلومتر بر ساعت شد باعث بروز خرابی حداقل در 1500 روستای منطقه شده است.
«ماماتا بانرجی» سروزیر ایالت بنگال غربی در این خصوص گفت: تاکنون مرگ 80 نفر بر اثر این طوفان تائید شده ولی احتمال اینکه تعداد قربانیان بیشتر از این باشد نیز زیاد است.
تیم های امداد رسانی مختلفی در ایالت بنگال غربی حضور دارند و در حال کمک به مصدومان این حادثه هستند که بیشتر آنها ساکنین خانه های روستایی و حلبی آبادها بودند.
مسئولین دولت هند می گویند که اوضاع در ایالت های بحران زده تحت کنترل است و بررسی های دقیق میدانی نیز برای حل مشکلات افرادی که با مشکل مواجه شده اند انجام شده است.
این در حالی است که طوفان در تمام سواحل شرقی هند وجود داشته و هنوز آمار دقیقی از میزان خسارات وارده به دیگر بخش ها وجود ندارد.
مسئولین دولت دهلی نو افرادی که در این طوفان دچار مشکل شدند را با بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر دانسته اند.
سازمان هواشناسی هند آمفان را شدیدترین طوفان یک دهه اخیر هند می داند و از ابتدای هفته جاری به مردم سواحل شرقی هند نسبت به وقوع این طوفان هشدار داده بود.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1450327 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.