خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1450345 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افتتاح بیمارستان استانبول با حضور مجازی نخست وزیر ژاپن- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 02 خرداد 1399 - 12:36
بیمارستان 2600 تخت خوابی استانبول با حضور رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر ژاپن افتتاح شد.
بيمارستان،مربع،تركيه،اتاق،ژاپن،فضاي،خودرو،ساكورا،شهير

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روز گذشته بیمارستان باشاک شهیر چام و ساکورا شهیر با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که به صورت مجازی شرکت کرده بود افتتاح شد.
رئیس جمهور ترکیه گفت: در زمانی که سیستم‌های بهداشتی (در جهان) مختل شده و نظم عمومی نیز خدشه دیده است، ترکیه و ژاپن نمونه‌‌ای از موفقیت را به نمایش می‌گذارند.
اردوغان درباره مبارزه ترکیه با ویروس کرونا نیز گفت: تاکنون به بیش از 80 کشور لوازم پزشکی مورد نیاز را فرستادیم و هنوز هم ارسال می‌کنیم.
بیمارستان شهر «باشاک‌شهیر چام و ساکورا» 2 هزار و 686 تخت از جمله 426 تخت مراقبت‌های ویژه، 725 اتاق معاینه، 28 اتاق زایمان، 90 اتاق عمل جراحی، بخش جراحات سوختگی 16 تخته دارد.
این بیمارستان که با همکاری ژاپن ساخته شده است، بر زمینی به مساحت 789 هزار متر مربع تاسیس شده است.
171 متر مربع آن به فضای باز، 145 هزار متر مربع بخش انتظار اختصاص یافته و مجموع زیربنای بیمارستان 1 میلیون و 21 هزار متر مربع است.
بیمارستان دارای بخش‌های متعدد لجستیکی و 304 هزار متر مربع بخش درمانی است.
اتوپارک این بیمارستان در مجموع دارای گنجایش 8 هزار و 134 خودرو شامل 1713 خودرو در فضای باز و 6421 خودرو در فضای بسته است.
فاز نخست این بیمارستان در ماه فوریه افتتاح شد و روز گذشته فاز نهایی آن به بهره برداری رسید.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1450345 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.