خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1450369 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سیاستمدار برجسته پاکستانی: روز قدس فرصتی برای اتحاد دنیای اسلام علیه دشمنان است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 02 خرداد 1399 - 12:36
وزیر سابق گردشگری پاکستان همزمان با روز قدس اعلام کرد: کشورهای اسلامی اختلافات را کنار گذاشته و علیه دشمن واحد متحد شوند.
روز،كشورهاي،مسلمانان،قدس،تسنيم،اسلامي،سازمان،خان،متحد،خون،اسلام…

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «چوهدری عبدالفغور خان» که در دوره حکومت حزب نواز مسئولیت های مهمی را در کشور پاکستان داشته و 8 بار به عنوان وزیر ایالتی در پنجاب مشغول به کار بوده است پس از حضور در حرم امام رضا«ع» به عنوان خادم افتخاری مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.
او این خدمت را برای خود افتخار توصیف کرده و تاکید می کند: یک لحظه از لذت خدمت در آستان مقدس امام رضا«ع» از تمام عمر سیاسی من بهتر است.
خبرگزاری تسنیم پیرامون روز قدس با وی مصاحبه ای داشته است که شرح آن تقدیم حضورتان می شود:
تسنیم: نگاه شما به روز قدس چیست؟
و به نظر شما مهم ترین ظرفیت نهفته در این روز چیست؟
عبدالغفور خان: تصور می کنم امروز باید تمام دنیای اسلام متحد شوند و این روز عزیز یعنی جمعه پایانی ماه مبارک رمضان را فرصتی برای طلب مغفرت بدانند.
من معتقدم مهم ترین ظرفیت روز قدس این است که باعث حل مشکلات بین کشورهای اسلامی از طریق مذاکره و گفتگو شود.
متاسفانه طی سال های اخیر به اختلافات میان کشورهای اسلامی دامن زده شده است و این به سود مسلمانان نیست زیرا باعث می شود هر کشوری به تنهایی با دشمنانی متحد روبرو شود.
تسنیم: نوع نگاه کشورهای جهان به مسلمانان چگونه است و به نظر شما چگونه می توان این نگاه را تغییر داد؟
عبدالغفور خان: جای افسوس دارد که طی سال های اخیر به اسلام هراسی دامن زده شده است و بسیاری از کشورهای جهان مسلمانان را عده ای خون ریز و تروریست می دانند، باید به تمام جهان این پیام منتقل شود که مسلمانان مردمی صلح طلب هستند و اگر مورد ظلم واقع نشوند علاقه ای به جنگ و خونریزی ندارند.
چرا در تمام زمین تنها این خون مسلمانان است که ریخته می شود و به اسلام هراسی دامن زده می شود، چرا خون مسلمانان را راحت تر از ریختن آب روی زمین می ریزند.
امروز به عنوان روز قدس روز وحدت دنیای اسلام است باید دست به دست هم دهیم و اختلافات را کنار بگذاریم.
تسنیم: برای با شکوه تر شدن روز قدس و یا موثرتر بودن اقدامات مسلمانان فکر می کنید چه نهادها و سازمان هایی مسئولیت دارند تا نقش خودت را به درستی و خوبی ایفا کنند؟
عبدالغفور خان: من فکر می کنم این وظیفه سازمان همکاری اسلامی است که کشورهای مسلمان را در این راستا همسو کرده و آنها را در یک سو متحد کند.
باید موضوع فلسطین روشن شود حتی اگر نیاز است ده روز جلسه برگزار شود ولی غیر متحد بودن کشورهای مسلمان باید حل شود.
سازمان همکاری اسلامی بزرگترین نهادی است که کشورهای اسلامی عضو آن هستند و می تواند نقش فعال و موثری داشته باشد ولی حتی برای این کار هم نیاز به این داریم که اختلافات موجود کنار گذاشته شود و انگیزه لازم در مسئولین این سازمان به وجود بیاید.
به نظر من در سطوح بالای جهانی هم نهادهای مسئولی وجود دارند و باید وظیفه خود را بهتر انجام دهند آنها باید بدانند که مسلمانان تمایلی به خشونت ندارند و در کنار دیگر ادیان و اعتقادات با صلح و آرامش زندگی می کنند.
این وظیفه سازمان های مدعی حقوق بشر است که تحقیق سالمی انجام دهند و کشورهای جهان را از ریختن خون انسان های بی گناه منع کنند.
روز قدس زمان مناسبی است که آنها بدانند کشورهای مسلمان هم سو هستند و از شیعه گرفته تا اهل سنت برادرانه کنار هم ایستاده اند تا از حقوق یکدیگر دفاع کنند.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1450369 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.