خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1450363 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جریان قدس برای مسلمانان مسئله اصلی است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 02 خرداد 1399 - 12:36
شورای اخوت اسلامی در غرب افغانستان اعلام کرد که جریان قدس برای مسلمانان یک مسئله مهم و اصلی است و در نهایت باید به مردم فلسطین بازگردد.
اسلامي،اخوت،قدس،روز،شوراي،مسلمانان،جهاني،هرات

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، شورای اخوت اسلامی در ولایت هرات تاکید کرد که روز جهانی قدس متعلق به تمام جهان اسلام است و همه بزرگان اسلام از این روز حمایت می‌کنند.
مولوی سیداحمد آخوندزاده رئیس دفتر و سخنگوی شورای اخوت اسلامی در ولایت هرات اظهارداشت که این شورا همه ساله از روز جهانی قدس، به صورت باشکوه و با حضور چند هزار نفری علمای شیعه و سنی، مقامات دولتی و شخصیت‌ها و مردم تجلیل می‌کرد اما در سال جاری با توجه به شیوع کرونا گردهمایی‌ها را لغو کرده است.
وی افزود: قدس از مسلمانان است و باید در نهایت به مردم فلسطین بازگردد.
حجت‌الاسلام محمد رجب‌زاده، عضو هیئت رهبری شورای اخوت اسلامی در هرات نیز روز جهانی قدس را متعلق به همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان عنوان کرد.
وی تاکید کرد که جریان قدس برای مسلمانان یک مسئله اصلی است.
این عالم دین بیان کرد که "وحدت، اتفاق، اخوت و برادری اسلامی تنها چیزی است که همه مسلمانان را به هم می‌رساند و از این طریق می‌توانند تمام مشکلات جهان، به ویژه مشکلات خود افغانستان را حل کنند."
به گزارش آوا، در نشست شورای اخوت اسلامی، مولوی غلام محمد مصون یکی دیگر از اعضای شورای اخوت اسلامی گفت که «بیت‌المقدس ارزش بسیار زیاد و فلسطین اهمیت والایی دارد و ما متاثر هستیم که بعضی افراد با اینکه خود را مسلمان می‌دانند از این مسئله دوری می‌جویند و می‌گویند که درکشور ما و دیگر کشورهای اسلامی مشکلاتی وجود دارد و تنها فلسطین با مشکل روبرو نیست».
مولوی مصون تصریح کرد که هدف ما از بزرگداشت روز جهانی قدس در افغانستان نه تنها تجلیل از این روز، بلکه تلاش برای وحدت امت اسلامی است.
وی تاکید کرد که پیشنهاد و انتظار این است که امت اسلامی در یک صف قرار گیرند و از سرزمین‌های اسلامی دفاع کنند.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1450363 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.