خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1848374 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ابراز نگرانی سازمان ملل درباره تشدید تنش‌ها در میانمار

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
نماینده سازمان ملل در میانمار نسبت به وضعیت موجود در ایالت راخین و تشدید درگیری‌ها میان افراطیون بودایی با ارتش میانمار ابراز نگرانی کرد.
سازمان،نفر،ملل،خواستار،بودايي،افراطيون،ايالت،سركوب،ارتش،ميانمار

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، نماینده سازمان ملل در میانمار امروز (چهارشنبه) نسبت به وضعیت موجود در ایالت غربی راخین و تشدید درگیری ها میان افراطیون بودایی با ارتش میانمار که موجب سرگردانی بیش از 4500 نفر شده است، ابراز نگرانی کرد.
نوت اوستبی، نماینده سازمان ملل در میانمار با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود در ایالت راخین، از طرفین درگیر خواست به تامین امنیت جانی غیرنظامیان توجه کرده و به اصل حقوق بشر احترام بگذارند.
وی همچنین دو طرف را به صلح و حاضر شدن بر سر میز مذاکره دعوت کرد.
از زمان آغاز درگیری ها در ماه دسامبر 2018، بیش از 4 هزار و 500 نفر منازل خود در ایالت راخین را ترک کرده و آواره شده اند.
در همین حال، آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار، روز گذشته طی جلسه ای خصوصی با مقامات ارتش میانمار خواستار سرکوب افراطیون شد.
شورشیان که با عنوان «ارتش آرکان» شناسایی می‌شوند از اقلیت بودایی ایالت راخین هستند که برای رسیدن به خودمختاری تلاش می‌کنند.
اقلیت های قومی که به وسیله ارتش میانمار به طور گسترده و سیستماتیک سرکوب می شوند، همواره خواستار رسیدن به حقوق اجتماعی و سیاسی خود هستند.
سرکوب مسلمان روهینگیا از سوی ارتش و افراطیون بودایی در سال گذشته سبب قتل عام هزاران نفر و آوارگی دستکم 750 هزار تن و مهاجرت آنها به بنگلادش شده است.
سازمان ملل سرکوب مسلمانان روهینگیا توسط ارتش میانمار را «نسل کشی» دانسته و خواستار محاکمه عاملان این جنایت شده است.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1848374 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.