خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اشراف خوبی بر بازار به‌وجود آمده است/ در شرایط کنونی باید ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگردد

باشگاه خبرنگاران | استان‌ها | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
آمريكا،بازار،اجراي،تاكيد،ضرورت،ارز،توسعه،تلاش،اقتصاد،دولت،وا ...

خلاصه خبر

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تحریم آمریکا موجب التهاب در بازار ارز و افزایش قیمت برخی کالاها شد اما با تلاش بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذیربط امروز اشراف خوبی بر بازار بوجود آمده است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور و اهتمام دولت در این راستا، گفت: متاسفانه برخی از صادرکنندگان تصور می‌کنند دولت از آنچه اعلام کرده عقب‌نشینی می‌کند، در حالی که با تصمیمات اتخاذ شده می‌توان با صادرکنندگانی که به مقررات اعلام شد عمل نمی‌کنند برخورد قانونی انجام داد.
واعظی تاکید کرد: سیاست دولت مبتنی بر امنیتی کردن مسائل اقتصادی کشور نیست، اما آنچه اهمیت دارد این است که در شرایط کنونی باید ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگردد تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای کشور باشیم.
واعظی ادامه داد: بانک‌ها بر‌اساس تکلیف قانونی خود باید با فروش اموال و دارایی مازاد و انتقال سرمایه نقدی حاصل از آن به چرخه اقتصاد کشور، در این راستا گام مهم و تاثیرگذاری بردارند.
رئیس دفتر رئیس جمهور عدم تصدی‌گری دولت و واگذاری طرح‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: اقتصاد کشور شکوفا نمی‌شود، مگر آن‌که دستگاه‌های حاکمیتی تصدی‌گری را کاهش دهند و بخش خصوصی سهم حداکثری در اقتصاد کشور داشته باشد.