خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1552470 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ادامه مشارکت بازار سرمایه در کمپین مردمی مقابله با کرونا- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 08 فروردین 1399 - 10:44
تعداد 6 هزار و 326 نفر با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در کمپین مردمی بازار سرمایه ایران برای مقابله با کرونا در هفته نخست فروردین ماه سهیم شدند که 99 درصد آن‌ها افراد حقیقی هستند.
نماد،مشاركت،كرونا،نيكوكاري،معاملاتي،مقابله،مبلغ،مالي،ريال،بازار…

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پویش مردمی «مشارکت در کرونا را میلیونی کنیم» که از 27 اسفندماه سال 98 آغاز به کار کرده است، در دو روز ‏نخست معاملاتی سال جاری نیز دنبال شد و سرمایه‌گذاران، سهامداران و فعالان بازار به ویژه افراد حقیقی با همیاری یکدیگر نقش پررنگی در راستای جذب منابع مالی برای تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ایفا کردند.
بدین ترتیب فعالان بازار سرمایه با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نمادهای کرونا1 و کرونا2 طی پنجم و ششم فروردین‌ماه امسال، جمع‌آوری بیش از 19 میلیارد ریال وجوه را رقم زدند که اصل یا سود آن در راستای مقابله با بحران کرونا صرف خواهد شد.
بر این اساس نگاهی به میزان حمایت نیکوکاران در این طرح از طریق نماد کرونا1 که کل آن برای امر نیکوکارانه مقابله با کرونا اهدا خواهد شد، نشان می‌دهد در روزهای پنجم و ششم فروردین‌ماه جاری 4177 شخص در خریداری این نماد مشارکت کرده‌ا‌ند که در این میان 4167 کد معاملاتی متعلق به اشخاص حقیقی بوده است.
از سوی دیگر در این دو روز در نماد کرونا2 شاهد مشارکت 3249 شخص بودیم که 7 کد معاملاتی، افراد حقوقی و بقیه 3242 کد، اشخاص حقیقی بوده‌اند.
در میان کل مشارکت‌کنندگان طی معاملا هفته نخست امسال، 1100 شخص با خریداری هر دو نماد معاملاتی کرونا1 و کرونا2 اقدام به مشارکت در این طرح تامین مالی جمعی کرده‌اند.
روی‌هم‌رفته در هفته گذشته مبلغ 7 میلیارد و 479 میلیون و 330 هزار ریال از طریق مشارکت نیکوکاران در نماد کرونا1 در جریان معاملات فرابورس ایران جمع‌آوری شده است که تمامی این مبلغ به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و در نماد کرونا2 نیز 11 میلیارد و 598 میلیون و 590 هزار ریال مشارکت صورت‌گرفته است که سود و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن به وزارت بهداشت اهدا می‌شود.
این گزارش می‌افزاید: با هدف همراهی بازار سرمایه در مقابله با ویروس کرونا، از آخرین روزهای سال گذشته فرابورس ایران زمینه استفاده از ظرفیت تامین مالی جمعی جهت انجام کمک خیرخواهانه در خصوص وضعیت پیش‌آمده ناشی از بیماری کرونا را ایجاد کرده و به عنوان عامل تامین مالی جمعی در حال جمع‌آوری وجوه از طریق دو نماد کرونا1 و کرونا2 است.
خریداران گواهی نیکوکاری در این نماد، ‌منافع حاصل از سرمایه‌گذاری مبلغ خود را به طرح مقابله با کرونا اعطا می‌کنند و پس از پایان مهلت جمع‌آوری وجوه یعنی 31 فروردین‌ماه اصل مبلغ را دریافت خواهند کرد.
بر این اساس تمامی اهالی بازار سرمایه تا پایان فرودین‌ماه جاری امکان مشارکت در این طرح نیکوکاری را دارند که حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی 10 هزار ریال بوده و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت وجود ندارد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1552470 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.