خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1282810 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جهادگران بسیجی همگام با مدافعان سلامت / ضدعفونی معابر‌ از سوی جوانان بسیجی- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 08 فروردین 1399 - 10:14
گروه استان‌ها ـ مسئول گروه جهادی مسجد حضرت علی‌ابن‌ابیطالب(ع) زاهدان از ضدعفونی کردن معابر شهر توسط اعضای این گروه خبر داد.
گروه،ضدعفوني،جهادي،زاهدان،سلامت،معابر،بهداشت،افزايش،مراقبتي،دست…

محسن تازه‌روز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در زاهدان اظهار داشت: گروه جهادی مسجد حضرت علی‌ابن ابیطالب(ع) زاهدان جهت کمک به افزایش ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه نسبت به ضدعفونی کردن معابر شهرستان اقدام می‌کند.
وی افزود: در این امر داوطلبانه به طور میانگین هر شب 20 نیروی جهادگر بسیجی حضور پیدا کرده و ضمن رعایت اصول مراقبتی و بهداشت شخصی، اماکن عمومی مانند نانوایی‌ها، خودپردازها، بانک‌ها و مغازه و دکه‌های موجود در شهر زاهدان را ضدعفونی می‌کنند.
به گفته تازه‌روز، مواد اولیه و شوینده مورد نیاز نیز توسط اعضای گروه و جمعی از خیران سلامت با سختی زیاد تهیه می‌شود که تاکنون به مدت یک هفته این کار انجام شده و یک شب نیز به ضدعفونی کردن ورودی بیمارستان‌های عفونی و پرتردد مانند بوعلی و خاتم‌الانبیاء(ص) اختصاص داده شد تا مشکلی شهروندان را تهدید نکند.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام‌علی(ع) زاهدان ادامه داد: انجمن خیریه عنایت و شبکه جوانان رضوی آستان قدس(شجر) نیز این گروه را در ضدعفونی کردن معابر همراهی کردند.
وی تصریح کرد: هدف از اجرای این برنامه سلامت محور، کمک به افزایش سطح بهداشت معابر عمومی و همراهی با مدافعان سلامت بود و این کار را تا هر زمان که نیاز باشد ادامه خواهیم داد.
تازه‌روز تصریح کرد: هر چند این گروه جهادی به صورت خودجوش و داوطلب نسبت به این کار اقدام کرد اما کمبود ماسک و دستکش و وسایل مراقبتی شخصی یکی از موانع سد راه بود که برخی مواقع کار را به تاخیر می‌انداخت و در نهایت پس از دوندگی بسیار موفق به دریافت تعداد محدودی ماسک و دستکش برای اعضای گروه جهادی فعال در این برنامه می‌شدیم.
وی تاکید کرد: اگر دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر نهادهای متولی همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند می‌توانیم حجم و مدت زمان این کار جهادی را افزایش دهیم.
انتهای پیام/393/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1282810 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.