خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1274141 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گریفیتس خواستار برگزاری نشست فوری برای رسیدن آتش‌بس در یمن شد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 08 فروردین 1399 - 05:14
نماینده ویژه در بیانیه‌ای سازمان ملل در امور یمن طرف‌های درگیر در جنگ را برای رسیدن به توافق آتش‌بس به برگزاری نشستی فوری دعوت کرد.
يمن،دعوت،ملل،برگزاري،جنگ،سازمان

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارتین گریفیتس، نماینده ویژه در بیانیه‌ای سازمان ملل در امور یمن طرف‌های درگیر در جنگ را به برگزاری نشستی فوری به منظور دستیابی به توافق آتش‌بس دعوت کرد.
گریفیتس گفت که طرف‌های نبرد در یمن را به برگزاری نشستی فوری دعوت می‌کند تا در آن راه‌های آنچه وی تعهدات این طرف‌ها به حمایت از آتش‌بس خواند مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
این مقام سازمان ملل گفت: امیدواریم که طرف‌های نشست مذکور با روحیه همکاری و آمادگی گرد هم آیند تا با برخی امتیازدهی‌ها به حرف‌ها جامه عمل بپوشانند.
دعوت گریفیتس به برگزاری نشست بررسی آتش‌بس، به دنبال استقبال طرف‌های درگیر جنگ یمن از دعوت دبیر کل سازمان ملل به توقف جنگ در مناطق درگیری به دلیل بیم گسترش شیوع کرونا صورت گرفت.
یمن هنوز موردی از ابتلای به ویروس کرونا را ثبت نکرده است، اما به دلیل اینکه این کشور فقیرترین کشور شبه جزیره عربی است بیم از تبدیل همه‌گیری این ویروس در آنجا به یک فاجعه انسانی وجود دارد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1274141 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.