خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1455455 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آخرین آمار تلفات سونامی کرونا در جهان عرب- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 07 فروردین 1399 - 05:50
سونامی ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای عربی به خصوص مصر به راه افتاده و قربانی زیادی گرفته است.
كرونا،ويروس،نفر،كشور،مبتلايان،بهداشت،وزارت،افزايش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ویروس کرونا که از شهر ووهان چین به بیش از 150 کشور جهان منتقل شده است، به یک بیماری همه‌گیر جهانی تبدیل شده است که روز به روز قربانی می‌گیرد.
کشورهای عربی به ویژه مصر با وجود اتخاذ تدابیر شدید امنیتی، شاهد همه‌گیری این ویروس خطرناک هستند و تعداد تلفات آن در جهان عرب به شدت رو به افزایش است.
کشور مصر از جمله کشورهای جهان عرب است که بیشتر خطر سونامی کرونا را احساس می‌کند و در حال حاضر بیش از 500 فرد مبتلا به این ویروس در این کشور به سر می‌برند.
وزارت بهداشت مصر چهارشنبه شب در جدیدترین آمریکا مربوط به تلفات ویروس کرونا گزارش داد که با ثبت 54 مورد جدید طی 24 ساعت، تعداد مبتلایان به 516 نفر افزایش یافته است.
وزارت بهداشت مصر ضمن هشدار درباره افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در روزهای آتی، تعداد قربانیان این کشور را 21 نفر اعلام کرد.
دولت قطر نیز اعلام کرد که 11 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز چهارشنبه به ثبت رسیده است تا تعداد مبتلایان به 537 نفر افزایش یابد.
در عراق نیز 30 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شدند و به گفته وزارت بهداشت این کشور، تعداد مبتلایان به 346 نفر رسیده است.
وزارت بهداشت عراق تاکید کرد که با مرگ دو نفر، تعداد مبتلایان به این ویروس به 29 نفر رسیده است.
وزارت بهداشت عربستان نیز در آخرین آمار خود از مرگ دومین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و اعلام کرد که 133 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در عربستان ثبت شد که با احتساب آنها شمار کل مبتلایان تا این لحظه به 900 نفر رسید.
در کشور لبنان نیز تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به 5 نفر افزایش پیدا کرده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1455455 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.