خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ظرفیت‌های گردشگری روستایی استان بوشهر تقویت می‌شود

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 12:03
مدیر کل دفتر روستایی استانداری بوشهر با اشاره به اجرای طرح توریسم بوشهر 2022 گفت: در راستای اجرای این طرح و جذب سرمایه‌گذار ظرفیت‌های گردشگری روستایی استان بوشهر تقویت می‌شود.
بوشهر،گردشگري،استان،روستايي،2022،توريسم،نمايشگاه،دهياري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فاطمه دهقانی صبح امروز در نشست با فعالان گردشگری روستایی با تاکید بر جایگاه این استان در عرصه گردشگری اظهار داشت: استان بوشهر در بخش‌های ساحلی، کوهستانی، دشت و جنگل از ظرفیت بالایی در عرصه گردشگری برخوردار است که در این راستا زیرساخت‌های گردشگری به ویژه اقامتگاه‌های بوم گردی توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه نمایشگاه مدیریت روستایی در بندرعباس گشایش یافته است از حضور دهیاری و تعاونی دهیاری استان بوشهر در نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی در بندرعباس خبر داد.
فاطمه دهقانی اظهار داشت: این نمایشگاه در خصوص عملکرد دهیاری‌ها و شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کل کشور به مدت سه روز در بندرعباس برگزار شده و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر نیز در آن حضور فعال دارد.
مدیر کل دفتر روستایی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد:دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به همراه 8 دهیاری و 2 تعاونی دهیاری‌ها به نمایندگی از 369 دهیاری و 21تعاونی دهیاری از استان بوشهر در نمایشگاه بندر عباس شرکت کرده و عملکرد دفتر امور روستایی و شوراها و دهیاریهای استان بوشهر در حوزه‌های عمرانی، اشتغالزایی، فرهنگی ، گردشگری و تعاونی دهیاریها ارائه کرده است.
وی پروژه توسعه گردشگری توریسم بوشهر 2022 را یکی از طرح‌های استان بوشهر دانست و افزود: با توجه به فرصت پیش‌آمده در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان با هدف جذب توریست و سرمایه‌گذار و همچنین ظرفیت‌های گردشگری در استان، یکی از مهمترین بخش‌های مورد توجه در این نمایشگاه، تبیین برنامه‌ها و اهداف پروژه توسعه گردشگری توریسم بوشهر 2022 است.
دهقانی تصریح کرد: در اجرای پروژه توسعه گردشگری توریسم بوشهر 2022 ضمن معرفی روستاهای منتخب گردشگری تلاش می‌شود در نمایشگاه یاد شده، استان بوشهر و روستاهای آن بیش از پیش مورد توجه بازدید کنندگان قرار گیرد.
مدیر کل دفتر روستایی استانداری بوشهر با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری روستایی گفت: در راستای اجرای طرح گردشگری توریسم بوشهر 2022 و جذب سرمایه‌گذار ظرفیت‌های گردشگری دریایی روستایی استان بوشهر تقویت می‌شود.
وی از تعیین روستاهای هدف گردشگری در اجرای طرح توریسم بوشهر 2022 خبر داد و افزود: افزود: روستاهای استان بوشهر در همه ابعاد دارای ظرفیت‌های گردشگری است که برای بهره‌مندی بیشتر گردشگران از این ظرفیت‌ها طرح گردشگری توریسم 2022 طراحی و عملیاتی شده است.
انتهای پیام/ ت