خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هفتمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، جمعه افتتاح می‌شود

فارس | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 12:00
۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون‌فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می‌شود به نمایش درمی‌آید.
دوسالانه،اسفند،هفتمين،نقاش،نفرات،يافتند،نقاشي،نمايشگاه،مرحله

۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون‌فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می‌شود به نمایش درمی‌آید.
به گزارش خبرگزاری فارس، سیف‌الله پویاراد، مدیر این دوسالانه که برای جوانان زیر ۲۵ سال برگزار می‌شود با اعلام خبر فوق گفت: «پس از رکورد چشمگیر تقاضای ۱۴۲۴ نقاش برای حضور در هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر،واقعا کار هیات داوران برای انتخاب سخت شد، به روال همیشه نخست آثار رسیده روی سایت دوسالانه بررسی شد، سپس اصل آثاری که به مرحله دوم داوری راه یافتند از نزدیک مورد بازبینی و تحلیل قرار گرفت و یکصد و ده اثر از ۵۷ نقاش به مرحله سوم که همان ارائه در نمایشگاه است راه یافتند که علاقمندان می‌توانند جمعه سوم اسفند در آیین افتتاحیه این آثار را ملاحظه کنند.»
او گفت: «پس از افتتاحیه، داوران جلسات دیگری خواهند داشت تا نفرات برتر را مشخص کنند و برترین نقاش زیر ۲۵ سال ایران در سال ۱۳۹۷، دهم اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می‌شود.»
گفتنی است کار انتخاب آثار این مسابقه هنری زیر نظر آیدین آغداشلو به عنوان رئیس و با حضور پنج داور فرح اصولی، بیتا فیاضی، هومن مرتضوی، ایمان افسریان و هرمز همتیان انجام می‌شود.
نفر نخست هفتمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، مسافر آلمان خواهد شد و میهمان آکادمى هنرى فابرکاستل خواهد بود.
به نفرات برگزیده بعدى هم جوایز ارزنده‌اى اهدا مى‌شود.
این دوسالانه به همت گالرى دامون‌فر و همراهی موسسه تصویر شهر، سوم اسفندماه در گالرى پردیس ملت افتتاح می‌شود.
آیین اختتامیه و اعلام نفرات برتر دهم اسفندماه خواهد بود اما نمایشگاه تا هفدهم اسفند ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/