خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پرداخت ۱۷۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در بوشهر

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:59
بوشهر - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر از پرداخت ۱۷۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان بوشهر خبر داد.
استان،تعاون،بوشهر،نمايشگاه،اشاره،اتاق،اشتغال،فعاليت،اجتماعي، ...

به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرین‌فر صبح پنجشنبه در حاشیه گشایش نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در بخش تعاون دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی است که امروز شاهد بخشی از این ظرفیت‌ها هستیم.
وی خواستار استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی برای توسعه بخش تعاون در استان بوشهر شد و ادامه داد: باید ترویج فرهنگ تعاون را از آموزش و پرورش شروع کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر از تلاش ویژه برای رفع موانع و مشکلات تعاونی‌ها در استان خبر داد و اضافه کرد: یکی از اولویت‌های مهم ما ارائه تسهیلات مناسب به تعاونی‌ها است.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در بخش پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری مقام دوم کشور را دارد ادامه داد: کارگروه رفع موانع از مدافعین بخش تعاون است و در این راستا حمایت لازم انجام می‌شود.
زرین‌فر افزود: ۱۱۵ میلیارد تومان بودجه برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص‌یافته بود که با تلاش فعالان مرتبط با موضوع در استان بوشهر، دبیرخانه‌ای که در اداره کار استان بود و بانک‌های عامل این مبلغ به ۱۷۲ میلیارد تومان رسید.
برگزاری نمایشگاه در ۱۰۰ غرفه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌های تعاونی‌ها و معرفی تولیدات آنها خواهد داشت.
حمیدرضا پناه با اشاره به برپایی این نمایشگاه در ۱۰۰ غرفه،‌ بیان کرد: تعاونی‌ها و مراکز کارآفرینی در حوزه‌های صنایع‌دستی، پوشاک، فرش، مواد غذایی، خدمات و صنعت تجربیات و کارهای خود را ارائه کرده‌اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون استان بوشهر به همت اتاق تعاون استان بوشهر تا سوم اسفندماه برپا خواهد بود.
فعالیت سه هزار تعاونی
رئیس اتاق تعاون استان بوشهر نیز در این نمایشگاه از فعالیت سه هزار و ۱۹ تعاونی در گرایش‌های مختلف در سطح استان بوشهر خبر داد و گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم تعاونی‌ها این است که بر اثر تحریم ضربه نمی‌بینند.
غلامحسین درایی با اشاره به اینکه بخش تعاون استان بوشهر هیچ‌گونه آثار تخریب زیست‌محیطی نداشته است، اضافه کرد: تعاون استان پتانسیل بسیار بالایی در تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال دارد.
وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها به مسئولیت اجتماعی خود پایبند هستند، بیان کرد: بخش تعاون استان جایی برای بروز، ظهور و عرضه نداشته و این نمایشگاه می‌تواند گوشه‌ای از فعالیت بخش تعاون استان در گرایش‌های مختلف را نشان دهد.
درایی افزود: تعاونی‌های استان برای عرضه و فروش تولیدات خود مکانی در حد بازارچه کوچک و علی‌رغم پیگیری‌های چندساله موفق نشده‌اند که مکان پیدا کند و اتاق تعاون استان بر اساس وظیفه ذاتی خود غرفه‌های برای نشان دادن توانمندی‌های این قشر با آن‌ها اختصاص داده است.