خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اغلب مردان به سلامت جسم و روح خود توجهی ندارند

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:57
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مردان در همه گروه های سنی از کودک و نوجوان تا میانسال و سالمند، نسبت به زنان در معرض عوامل خطر بیشتر و در نتیجه مرگ بالاتری هستند.
مردان،سلامت،جامعه،هفته،ملي،حساس،رساني،اطلاع،زنان،توجه

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مردان در همه گروه های سنی از کودک و نوجوان تا میانسال و سالمند، نسبت به زنان در معرض عوامل خطر بیشتر و در نتیجه مرگ بالاتری هستند.
به گزارش ایسنا، ابراهیم شکیبا به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایران(اول تا هفتم اسفند، اظهار کرد: حفظ سلامت مردان علاوه بر آنکه سبب حفظ نیروی مهم مولد در جامعه می شود، بر کیفیت زندگی خانواده ها نیز تأثیرگذار است، اما متأسفانه اغلب مردان به سلامت جسم و روح خود چندان توجهی نداشته و فکر می کنند اگر نقش اجتماعی آنها زنده و پویا است، از سلامت کامل برخوردارند و کمتر از زنان به پزشک مراجعه می کنند.
وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر در بسیاری از نقاط دنیا روز ملی سلامت مردان برگزار می‌شود، اظهار داشت: در کشور ما نیز 12سال متوالی است که هفته اول اسفند بعنوان هفته ملی سلامت مردان با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان کشور، ترویج توجه به سلامتی قبل از بیماری، افزایش دسترسی مردان به اطلاعات سلامتی به ویژه از طریق رسانه های ارتباط جمعی، توجه به نیازهای بهداشتی آموزشی و درمانی مردان و گسترش فرهنگ همکاری درون بخشی و برون بخشی در مقوله سلامت، برگزار می‌شود.
شکیبا با بیان اینکه امسال شعار هفته سلامت مردان «مردان فعال تر، مردان سالم تر» تعیین شده، افزود: این شعار با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه، با توجه به شیوع کم تحرکی در جامعه و تأثیر آن بر ابعاد سلامت ازجمله افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها تعیین شده است.
وی هفته ملی سلامت مردان را فرصت مناسبی دانست تا با اطلاع رسانی صحیح به عموم مردم نسبت به ایجاد تغییرات مناسب در عادت ها و شیوه زندگی افراد جامعه، تأکیدی دوباره شود و به سلامت مردان و زنان جامعه و سلامت فرزندان این مرز و بوم حساس تر شویم.
انتهای پیام