خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرمایه تجدیدپذیرها به ۱۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

ایسنا | برگزیده، اقتصادی | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:57
معاون وزیر نیرو گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش عوارض برق از هشت به ۱۰ درصد، میزان سرمایه تجدیدپذیرها از محل عوارض برق به ۱۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
برق،تجديدپذير،انرژي،منابع،افزايش،ايران،بالايي،عوارض

معاون وزیر نیرو گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش عوارض برق از هشت به ۱۰ درصد، میزان سرمایه تجدیدپذیرها از محل عوارض برق به ۱۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
به گزارش ایسنا، سید محمد صادق‌زاده امروز در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اثرات افزایش عوارض برق و تاثیر آن در توسعه تجدیدپذیرها اظهار کرد: عوارضی که هر ماه در قبوض برق از مشترکان دریافت می‌شود، برای دو منظور پیش‌بینی شده و براساس قانون می‌بایست این منابع برای توسعه برق روستایی و برق تجدیدپذیر هزینه شود.
سهم توسعه روستایی باید به شرکت توزیع و منابع مربوط به تجدیدپذیرها به شرکت ساتبا پرداخت شود.
وی با اشاره به وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران گفت: نرخ رشد انرژی‌های تجدیدپذیر در سال‌های اخیر افزایش یافته است، چرا که در ایران استعداد بالایی در حوزه منابع خورشیدی، بادی و سایر منابع تولیدی انرژی وجود دارد.
علاوه بر این با توجه به این‌که انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور ما بسیار ارزان تمام می‌شود، رقابت بالایی برای سرمایه‌ گذاری در این عرصه نیز وجو دارد.
رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق با بیان این‌که هر کیلووات ساعت برق تجدیدپذیر در ایران با کمتر از ۳۰۰ تومان تولید می‌شود، ابراز کرد: این مبلغ بسیار جذاب و رقابتی است و از آنجایی که در تولید این انرژی، آب و سوخت مصرف نمی‌شود، پتانسیل بسیار بالایی نیز برای صادرات این انرژی‌ به کشورهای همسایه و دوردست وجود دارد.
صادق‌زاده با اشاره به فراهم شدن بسترهای قانونی صادرات انرژی تجدیدپذیر در ایران ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که از سال آینده بتوانیم همان طور که برق فسیلی را صادر می‌کنیم، برق تجدیدپذیر را در سبد صادراتی کشور داشته باشیم.
این خبر در حال تکمیل شدن است...