خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درخواست وزرای کابینه ترزا می برای تعویق برکسیت

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:55
شماری از وزرای کابینه «ترزا می» از وی خواستند در صورت دست نیافتن به توافق با اتحادیه اروپا، اجرای برکسیت را به تعویق بیاندازد.
انگليس،خروج،اتحاديه،اروپا،وزير،اعلام

کلاف سردرگم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان روزنامه سان چاپ لندن گزارش داد شماری از وزرای کابینه ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس با اعلام هشدار در خصوص خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، از نخست وزیر این کشور خواستند در صورت نبود توافق، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت) را به تعویق بیاندازد.
طبق اعلام روزنامه سان، «امبر راد» وزیر کار و امور بازنشستگی، «دیوید گائوک» وزیر دادگستری، «گرگ کلارک» وزیر کسب و کار، انرژی و استراتژی صنعتی و «دیوید ماندل» وزیر امور اسکاتلند اعلام کردند ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس باید از طریق تمدید ماده ۵۰ قرارداد لیسبون، از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خودداری کند.
وزرای کابینه دولت انگلیس همچنین اعلام کردند در صورتیکه ترزا می‌با این مسأله مخالفت کند، آن‌ها به همراه ۲۰ عضو دیگر دولت از طرح «یوت کوپر» نماینده حزب کارگر در پارلمان به منظور در دست گرفتن کنترل روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پشتیبانی خواهند کرد.
انتهای پیام/