خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خصوصی‌سازی مجتمع توانبخشی ایثارگران شیراز از شایعه تا واقعیت

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 19:25
در چند روز اخیر اخباری مبنی بر عدم رعایت حق ایثارگران در مجتمع توانبخشی شیراز منتشر شد این در حالی است که مدیر موسسه توانبخشی ایثار می‌گوید: «اولویت استفاده از خدمات این مجتمع با ایثارگران و خانواده شهداست و وقت‌های خالی به عموم مردم اختصاص می‌یابد».
فارس،سالن،استخر،امور،اختيار،ايثار،جنت،فرهنگي،شهيد،بنياد،ورزش ...

خلاصه خبر

عباس نعمت‌الهی، مدیر موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس می‌گوید: «هیچ گونه محدودیتی برای خدمات‌رسانی به ایثارگران و خانواده‌های شهدا در این مجموعه وجود ندارد و اولویت استفاده از خدمات این مجتمع با ایثارگران و خانواده شهدا است و از ظرفیت‌های باقی‌مانده به عموم مردم خدمات‌رسانی می‌شود».
در بخش‌هایی از این کلیپ ادعا شده که اولویت خدمات این مجتمع با عموم مردم است و سهم جانبازان از تمام این مرکز توان‌بخشی تنها 6 ساعت در هفته استفاده از استخر و سالن ورزشی است که آن هم با تلاش و مشقت فراوان در اختیار آنان قرار گرفته است؛ اما نعمت‌الهی می‌گوید: «استفاده از مراکز ورزشی باغ جنت برای هیچ کدام از جانبازان محدودیتی ندارد اما از آنجایی که استخر این مجموعه، کوچک است امکان دارد برای خانواده ایثارگران زیر 25 درصد محدودیت زمانی به وجود آید».
در این مجموعه سانس‌های استفاده رایگان از استخر برای جانبازان و ایثارگران در نظر گرفته شده اما اگر ایثارگران بخواهند غیر از این سانس‌ها رایگان در سانس‌های دیگر از استخر استفاده کنند بلیت آنها نیم‌بها محاسبه می‌شود.
مراکز فیزیوتراپی این مجموعه در خدمت تمامی ایثارگران و جانبازان قرار دارد و آنها با ارائه دفترچه بیمه میتوانند از تمامی مزایای این بخش مرکز بهره‌مند شوند.
چهار تشکل دانشجویی شیراز نیز پیرامون خصوصی‌سازی مجتمع فرهنگی و توانبخشی جانبازان شیراز واقع در باغ جنت خطاب به رئیس بنیاد شهید و امور ایثاگران کشور نامه‌ای سرگشاده منتشر کردند.
هدف ارائه خدمات به جانبازان بوده یا تجارت و کسب سود؟