خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سادات شیعه و سنی ضامن وحدت جهان اسلام هستند

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:45
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر نقش ویژه سادات جهان اسلام در ترویج و تقویت مسئله وحدت تاکید کرد.
سادات،اسلامي،وحدت،اسلام،ارتباط،جهان،اراكي

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز در حاشیه دومین همایش بزرگ سادات که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش ویژه سادات در جهان اسلام گفت: سادات و ذریه رسول الله (ص) می‌توانند در جهان اسلام نقشی اساسی حول مسئله وحدت ایفا کنند.
وی افزود: تمامی سادات دارای ارتباط نسبی با رسول خدا (ص) هستند و این ارتباط می‌تواند به آنها در پاسداری از ارزش‌های نبوی کمک شایانی کند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اهل بیت (ع) را ضامن وحدت جهان اسلام دانست و گفت: ساداتی که دارای ارتباط نسبی با پیامبر اکرم (ص) هستند، در واقع تداوم‌بخش آن بزرگواران در جوامع اسلامی هستند و می‌توانند ضامن وحدت جامعه اسلامی باشند.
آیت‌الله اراکی یادآور شد: بر اساس آمار اعلام شده، امروز در جهان اسلام حدود 300 میلیون سادات از اهل تسنن و شیعه وجود دارد.
این ظرفیت بسیار بالا می‌تواند پلی بسیار قوی برای ایجاد ارتباط و همبستگی و یکپارچگی میان ملت‌ها و کشورهای مختلف باشد.
وی تاکید کرد: برگزاری اجتماع سادات و گردهم‌آیی آنان می‌تواند تضمین کننده وحدت در جامعه اسلامی باشد چرا که آنان نقشی موثر در ترویج ارزش‌های اسلامی دارند.
انتهای پیام/