خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

‌‌سپاه 52 ‌واحد مسکن برای مددجویان‌ اهر ساخت

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:45
رئیس کمیته امداد شهرستان اهر از احداث 34 واحد مسکن شهری و 18 واحد مسکن روستایی مددجویی با مشارکت سپاه ناحیه اهر در سال‌جاری خبر داد، گفت: حمایت خیرین از مددجویان کمیته امداد اهر بی‌نظیر بوده است.
اهر،امداد،كميته،شهرستان،مددجويان،پرداخت،مددجو،تسهيلات،خيرين، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، حسین بگلری صبح امروز در همایش تجلیل از خیران شهرستان اهر بابیان این‌که احسان و انفاق سرمایه‌گذاری معنوی است، اظهار داشت: قدم گذاشتن در مسیر کار خیر اجر اخروی و معنوی دارد و هر کسی هم می‌تواند کار خیر انجام دهد اما مهم این است که خیرین به دنبال یاری کردن مستمندان و نیازمندان واقعی باشند.
وی افزود: گذشته مردم شهرستان اهر مملو از دین‌داری و خیرخواهی است و این مردم به خوبی ثابت کرده‌اند که در دفاع از دین اسلام و حمایت از فقرا و نیازمندان ید طولایی دارند و با نگاه به گذشته پر افتخار اهری‌ها این ادعا قابل اثبات است.
رئیس کمیته امداد شهرستان اهر با ذکر اینکه کمیته امداد بر اساس اندیشه دینی و فقهی امام خمینی(ره) و با هویت دینی، مردمی، جهادی، عام‌المنفعه و ...
تاسیس شده است، گفت: کمیته امداد منشاء تحول دینی و فرهنگ‌ساز احسان و نیکوکاری در جامعه است و این نهاد توانسته کرامت انسانی محرومان و مستضعفان را حفظ کند.
بگلری، اشتغال و خودکفایی و فرهنگی را از شاخص‌های اولویت‌دار کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: برای این‌که بتوانیم بر معضل فقر فارغ آییم باید به شاخص‌های اشتغال و خودکفایی و فرهنگی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 405 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اهر هستند، افزود: به عبارتی 13 هزار و 500 نفر تحت حمایت کمیته امداد اهر هستند که این تعداد مددجو شامل 10 درصد جمعیت شهرستان اهر می‌شود و این جمعیت حدود 980 مددجو در روستاها ساکن هستند.
رئیس کمیته امداد شهرستان اهر اضافه کرد: خدمات‌رسانی به 980 دانش‌آموز نیازمند، 83 نفر دانشجو، پرداخت بیمه اجتماعی برای 580 نفر، ارائه خدمات به 83 نفر بیمار زمین‌گیر، پرداخت حق‌بیمه پایه و تکمیلی 4 هزار و 271 مددجو، ارائه خدمات به 203 کودکان زیر پنج سال دچار سوءتغذیه، پرداخت هزینه درمانی یک هزار و 308 مددجو، گره‌گشایی از مشکلات یک هزار و 250 مددجو، تامین جهیزیه 184 نوعروس نیازمند با همراهی خیرین را از جمله اقدامات کمیته امداد اهر است.
بگلری در ادامه از پرداخت 494 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه رفع حاجت به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اهر در سال‌جاری خبر داد و گفت: حمایت از 217 کودک یتیم و 583 فرزند محسنین از دیگر محورهای فعالیت کمیته امداد اهر است که برای تمامی خدمات حمایتی از مددجویان در سال‌جاری 15 میلیارد و 365 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم بخشی از آن را خیرین و بخشی دیگر از طریق اعتبارات دولتی تامین شده است.
پرداخت تسهیلات 7 میلیارد تومانی خودکفایی و اشتغال مددجویان کمیته امداد در اهر
وی با تاکید بر اینکه اگر مشارکت و همراهی سپاه ناحیه اهر نبود نمی‌توانستیم در احداث مسکن مددجویی در شهر و روستاهای شهرستان اهر موفقیت به دست آوریم، گفت: در طول سال‌جاری 18 واحد مسکن مددجویی در روستاها و 34 واحد مسکن مددجویی شهری با مشارکت سپاه ناحیه اهر احداث کرده‌ایم و 158 مورد نیز تعمیرات داشتیم که مجموعاً برای این مساکن احداث و تعمیری یک میلیارد و 45 میلیون تومان هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان اهر همچنین از ایجاد 280 فرصت شغلی با پرداخت تسهیلات از محل بودجه تبصره 16 برای مددجویان کمیته امداد اهر در سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: امسال برای طرح‌های خودکفایی و اشتغال مددجویان کمیته امداد اهر بیش از 7 میلیارد و 265 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که پرداخت این میزان تسهیلات در مقایسه با سال گذشته رشد دو برابری داشته است.
بگلری بابیان اینکه کمیته امداد اهر تولیدات فرش دستباف مددجویان را به عنوان واسطه به فروش می‌رساند، گفت: امسال 679 تخته فرش دستباف مددجویان به متراژ 3 هزار و 820 مترمربع با همراهی کمیته امداد اهر به فروش رفته و درآمد ناشی از آن به حساب تولیدکنندگان واریز شده است.
وی با اشاره به همکاری 744 حامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد اهر گفت: 922 خیر در رابطه با تامین نیازهای محسنین با کمیته امداد اهر همکاری می‌کنند و اگر مجموع خیرین شهرستان اهر را با احتساب صندوق‌های صدقات در منازل و مغازه‌ها حساب کنیم 24 هزار و 844 خیر نیکوکار در اهر داریم.
به گزارش تسنیم، عزت قهرمانی‌فرد، ایرج نجاتی، رضا شریفی، حیدر خسروشاهی، اکبر جعفری، فاطمه سلطان‌رزمجو، علی حیدرزاده، مصطفی احمدزاده، ابراهیم فتح‌الله‌زاده، صولت همت‌جو جوبند، جواد اسماعیل‌زاده، ابوالفضل موسوی‌اقدم، زینب نعمتی، غلامرضا مستی به نمایندگی از 203 خیر حامی مددجویان کمیته امداد تجلیل شدند.
انتهای پیام/ش