خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمایت پارک فناوری آذربایجان غربی از ثبت اختراع ایده‌های برتر

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:45
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: تسریع روند ارتقای دانشگاه‌های استان به نسل سوم از رویکردهای اصلی پارک علم و فناوری است.
فناوري،علم،پارك،پيام،استان،دانشگاه،نور،نسل،مراكز،صنايع

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: تسریع روند ارتقای دانشگاه‌های استان به نسل سوم از رویکردهای اصلی پارک علم و فناوری است.
‌به گزارش ایسنا، حسن حیدری در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری با دانشگاه پیام نور ارومیه گذر از دانشگاه‌های نسل دوم به نسل سوم و تجاری‌سازی فناوری را یکی از اصلی‌ترین رویکردهای دستگاه آموزش عالی کشور دانست و خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری و نهادهای وابسته آن نیز نقش تسهیل‌گری در روند تجاری‌سازی فناوری در دانشگاه‌ها را دارد.
وی با تاکید بر اینکه در روند تجاری‌سازی فناوری ضمن تمرکز زدایی سعی داشته‌ایم از پتانسیل‌های شهرستان‌های استان نیز بهره ببریم، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور استان ظرفیت‌های لازم در این خصوص را دارد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه جدید در راستای شتاب‌بخشی به تحقق توافقات قبلی مراکز رشد با دانشگاه پیام نور است، افزود: ایجاد مراکز شتاب دهنده نوآور با مشارکت بخش خصوصی و همکاری دانشگاه پیام نور می‌تواند روند تجاری‌سازی فناوری و ارتقای دانشگاه‌ها به دانشگاه نسل سوم را تسریع کند.
وی با اشاره به لزوم اصلاح نظام آموزش عمومی کشور، اظهار کرد: فرایند تولید ایده‌های خلاقانه باید از مقاطع دبیرستان آغاز شود که در این رابطه مشکلات جدی را با آموزش و پرورش داریم.
حیدری یادآور شد: پارک علم و فناوری در راستای تحقق بخشی به منویات رهبری مبنی بر رفع ایرادات چرخه علم و فناوری در سطح استان، ضمن آموزش روند ایده پردازی در دانشگاه‌ها و حمایت از ایده‌های برتر در راستای تجاری‌سازی آن‌ها، هزینه ثبت اختراع ایده‌های برتر را نیز متقبل می‌شود.
وی ایجاد مراکز نوآوری صنایع خلاق نظیر صنایع دستی و گردشگری را از اهم برنامه‌های آتی پارک علم و فناوری استان عنوان کرد و افزود: ثروت آفرینی از صنعت گردشگری و صنایع دستی، اقتصاد دیجیتال از جمله مواردی است که برخلاف اکثر کشورهای جهان اقدامات شایسته‌ای در این بخش در سطح کشور انجام نگرفته است که امیدواریم با ایجاد مراکز نوآوری صنایع خلاق بتوانیم گام‌های مؤثری در ثروت آفرینی از این بخش برداریم.
انتهای پیام