خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری برنامه‌های ولادت حضرت زهرا (س) در ۴۲۰ مسجد زنجان

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:37
زنجان - معاون فرهنگی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) در ۴۲۰ مسجد و هیئت محوری، برنامه‌های فرهنگی و جشن برگزار می‌شود.
حضرت،استان،فاطمي،زنجان،زهرا،اسلامي،بانوان،ديدار،انقلاب،مصائبي

حجت‌الاسلام ولی‌الله مصائبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به برنامه‌های پیش‌بینی‌ شده اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برای ولادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) مراسم جشن به مناسبت این روز در ۴۲۰ مسجد و هیئت محوری برگزار می‌شود.
وی از اجرای طرح جامع سبک زندگی حضرت زهرا (س) در استان خبر داد و اظهار کرد: مسابقه کتاب‌خوانی ویژه بانوان، برگزاری نشست‌های تخصصی ویژه بانوان فاطمی، دیدار با خانواده شهدا، برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب، برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری جشن کوثر در هیئت‌های مذهبی بانوان و محفل شعر فاطمی از برنامه‌های شاخص این سازمان است.
معاون فرهنگی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: حضرت فاطمه (س) باید الگوی همه بانوان و دختران جامعه ما باشد و عفاف‌گرایی سیره مهم این بانوی بزرگوار بود که باید مدنظر قرار گیرد.
مصائبی، تجلیل از بانوان عرصه فرهنگی و قرآنی و نیز برگزاری گفتمان‌های دینی در مراکز آموزشی را از برنامه‌های مهم این اداره‌کل برشمرد و گفت: رویکرد گفتمان‌های دینی با محوریت سبک زندگی اسلامی، عفاف و حجاب، آیین همسرداری، تربیت فرزندان و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل خواهد بود؛ چرا که این انقلاب برگرفته از انقلاب فاطمی است.
معاون فرهنگی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، از اعزام ۳۴ مداح از استان زنجان برای دیدار با مقام معظم رهبری خبر داد و افزود: مادحین زنجانی در روز ولادت حضرت زهرا (س) به دیدار رهبر فرزانه انقلاب می‌روند.
مصائبی یادآور شد: هر سال تعدادی از مادحین زنجانی در مراسم دیدار با رهبر معظم انقلاب شرکت می کنند و این دیدار از برنامه‌های مهم این اداره کل در روز ولادت حضرت زهرا (س) و تولد امام خمینی (ره) است.
برگزاری ۶۷ ویژه‌برنامه جشن فاطمی در زنجان
وی بیان کرد: خانواده‌محوری، عفاف و حجاب از مهم‌ترین محورهای برنامه‌های میلاد حضرت زهرا (س) خواهد بود.
معاون فرهنگی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: ۶۷ ویژه‌برنامه جشن فاطمی در سطح استان توسط مبلغان مستقر برگزار می‌شود.
مصائبی خاطرنشان کرد: تقویت محتوای کیفی مراسم روز زن و گسترش سیره فاطمی، مورد تأکید این اداره‌کل در اجرای برنامه‌ها است.