خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سازوکار مجلس برای حمایت مالیاتی از کسبه خُرد

مهر | سیاسی | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:25
نمایندگان مجلس سازوکاری را برای حمایت از کسبه خُرد و بهبود فضای کسب و کار به تصویب رساندند.
كسبه،بودجه،قانون،سازمان،مالياتي،مقرر

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی تبصره های درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ بندی از لایحه بودجه در راستای بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کسبه خُرد به تصویب رسید.
بر اساس تبصره ۸ بند ز مقرر شد، عبارت «ده برابر» در متن تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای عملکرد سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به عبارت «سی برابر» اصلاح می‌شود.
پور محمدی معاون سازمان برنامه و بودجه در خصوص این بند گفت: طبق قانون سازمان مالیاتی باید برای تک تک کسبه جزء پرونده مالیاتی ایجاد کند در صورتی که این قانون اجرایی شود باید سازمان مالیاتی هزار نفر را استخدام کند لذا در قانون مقرر کردیم از کسبه ای که در ماه حدود ۲۰ میلیون تومان فروش داشته باشند به صورت توافقی مالیات دریافت شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر رقم ۲۰ میلیون تومان در ماه در آمد کمی است و بنابراین مقرر کردیم کسبه ای که در ماه ۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشند مالیاتشان به صورت توافقی پرداخت شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: این مصوبه در راستای رعایت حال کسبه جزء، بهبود فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی است.