خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طالبان: آمریکا با بزرگنمایی داعش به ادامه جنگ افغانستان اصرار دارد

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:23
سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا اظهار داشت که آمریکا با بزرگنمایی داعش در افغانستان در پی ادامه حضور در افغانستان و تداوم جنگ در این کشور است.
طالبان،افغانستان،آمريكا،تهديدي،ژنرال،قرار،تروريستي

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، طالبان اظهارات اخیر ژنرال «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا مبنی بر اینکه داعش در افغانستان تهدیدی امنیتی برای آمریکا است، بزرگنمایی داعش را اقدامی تبلیغاتی دانست که هدف آن «تداوم اِشغال» و ادامه جنگ در افغانستان است.
اخیرا ژنرال ووتل در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرده بود که گروه تروریستی داعش تهدیدی بزرگ برای امنیت آمریکا است و برای حمله مستقیم به خاک این کشور تلاش می‌کند.
«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد که حضور داعش در افغانستان با وجود حمایت هوایی نیروهای خارجی به یک منطقه محدود در افغانستان خلاصه می‌شود، این گروه تروریستی در محاصره طالبان قرار دارد و در نتیجه این حملات بزودی از بین خواهد رفت.
وی با تکذیب شدید اظهارات ژنرال ووتل نیز تصریح کرد که هیچ کشوری از خاک افغانستان مورد تهدید قرار نخواهد گرفت.
فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در حالی داعش را تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی آمریکا دانسته که جنگنده‌های آمریکایی بارها در حمایت از داعش در درگیری بین داعش و طالبان، مواضع طالبان را هدف قرار داده است.
چندی پیش نیز نیروهای ویژه آمریکایی در عملیات نجات فرماندهان داعش به زندان طالبان در ولایت «بادغیس» حمله کردند و این تروریست‌ها را آزاد کردند.
انتهای پیام/.
ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.