خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شکارچیان غیرمجاز چهارپایان در ارتفاعات شرق گیلان دستگیر شدند

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:14
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به دستگیری یک گروه 7 نفره از شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات سیاهکل گفت:‌ 4 قبضه سلاح شکاری، ‌2 قبضه سلاح قاچاق و لاشه و گوشت شکار‌ از این متخلفان کشف شد.
زيست،محيط،شكار،شكارچيان،يگان،گيلان،حفاظت،غيرمجاز

ساسان اکبری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: روز چهارشنبه برابر با یکم اسفند با تلاش عوامل محیط‌بانی یگان حفاظت محیط زیست یک گروه 7 نفره حرفه‌ای از شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات شهرستان سیاهکل دستگیر و به همراه مدارک تحویل مقامات قضایی داده شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر اینکه دستگیری این شکارچیان با همراهی رئیس اداره محیط زیست سیاهکل و مساعدت و حمایت ویژه دستگاه قضایی این شهرستان انجام شد عنوان کرد: این شکارچیان غیرمجاز در حین شکار چهارپایان و گرازهای وحشی دستگیر شدند.
اکبری‌پور انجام یک کار عملیاتی ویژه و تعقیب و گریز متخلفان که با حدود 12 ساعت گشت و کنترل و کمین توسط عوامل یگان حفاظت محیط زیست انجام شد را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ تعداد 4 قبضه سلاح شکاری،‌ 2 قبضه سلاح قاچاق و لاشه و گوشت شکار از این شکارچیان کشف شد.
وی از تحویل شکارچیان دستگیر شده به مقامات قضایی شهرستان سیاهکل برای طی مراحل قانونی خبر داد و بیان داشت: طبق دستورالعمل صادر شده محیط زیست گیلان در حال حاضر هرگونه اقدام برای شکار و یا تله‌گذاری جهت شکار چهارپایان در استان گیلان ممنوع اعلام شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر اینکه در صورت مشاهده شکار غیرمجاز در مناطق تحت امر محیط زیست استان با متخلفان طبق ضوابط برخورد می‌شود افزود:‌ یگان حفاظت محیط زیست گیلان برای جلوگیری از شکار غیرمجاز پایش‌های مستمری را در مناطق تحت مدیریت خود انجام می‌دهد.
انتهای پیام/‌ش