خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اصلاح نگرش و تغییر در آموزش و پرورش ضرورت دارد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 11:02
ساری - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بر لزوم اصلاح نگرش و تغییر ساختارها در آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: اکنون همه غصه آموزش و پرورش را می خورند و نگرش ها ضعیف است.
آموزش،پرورش،نيكزاد،مازندران،نگرش،دانش،ابتدايي

به گزارش خبرنگار مهر، عسگری نیکزاد صبح پنجشنبه در همایش تقدیر از آموزگاران مولف مازندران در ساری با بیان اینکه آموزش و پرورش با کمبود مسائل مواجه است گفت: هیچگاه آموزش و پرورش به حقوق مورد نیاز دست نمی یابد و همیشه این کمبودها وجود دارد.
وی افزود: پیش بینی می شود سال آینده دورنمای خوبی از نظر مالی نخواهیم داشت و این مستلزم آن است که با برنامه حرکت کنیم.
نیکزاد با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشت: همه غصه آموزش و پرورش و تربیت دانش آموزان را می خورند ولی نگرش و اقدام عملی برای کسب مطالبات آموزش و پرورش وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خواستار نزدیک شدن و همسویی دانش و نگرش آموزش و پرورش در جامعه شد و جایگاه آموزش ابتدایی را ویژه و بااهمیت دانست و گفت: اگر دانش آموز به درستی آموزش ببیند مراحل بعدی را با موفقیت طی خواهد کرد.
وی افزود: اگر قرار است از توسعه و پیشرفت سخن بگوییم و اینکه آموزش و پرورش موتور محرک کشور است، استارت آن باید در آموزش ابتدایی زده شود.
نیکزاد ادامه داد: متاسفانه هرچه عمر صنعت و خدمات افزایش می یابد، ایجاد تغییر در آن سخت تر می شود و مقاومت هایی در آن وجود دارد و از اینرو شاهد مقاومت در ایجاد تغییرات در آموزش و پرورش نیز هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بر لزوم اصلاح نگرش و تغییر ساختار در آموزش و پرورش تاکید کرد باید این تغییرات را به جامعه تسری بخشیم.