خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشتازی آذربایجانی‌ها در عمل به بیانیه «گام دوم انقلاب» ‌زبانزد خواهند بود

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:50
امام جمعه اهر گفت: آذربایجانی‌های غیور و همیشه در صحنه، در عمل به بیانیه «گام دوم انقلاب» همانند انقلاب پیشتاز و پای در رکاب ولایت‌فقیه خواهند بود.
امداد،كميته،خيرين،اسلامي،اهر،نيازمندان،امام،فقرا،احسان،دشمنا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده صبح امروز در همایش تجلیل از خیران شهرستان اهر که در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه خدمات و حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از حد تصور و بی‌نظیر است، اظهار داشت: وقتی امام راحل در اولین روزهای تشکیل نظام اسلامی فرمان تاسیس کمیته امداد را دادند حاکی از درایت ایشان بود چراکه وجود چنین نهاد حمایتی هم آن زمان لازم بود و اکنون نیز لازم‌تر است.
وی با تقدیر از رویکرد حمایتی کمیته امداد برای خودکفایی و اشتغال مددجویان افزود: امیدواریم با برطرف شدن مسائل اقتصادی و معیشتی، مسئولان بتوانند تمرکز بیشتری بر خودکفایی و اشتغال مددجویان کمیته امداد داشته باشند.
امام جمعه اهر ادامه داد: برخی‌ها از داده‌های خداوند متعال که در اختیارشان است راضی نیستند حتی ذره‌ای از آن را احسان و انفاق کنند و این افراد باید بدانند که هرچه دارند از الطاف پروردگار است.
حاجی‌زاده بابیان اینکه فرهنگ «صدقه» ایرانیان می‌تواند بخشی از نیازهای مادی نیازمندان و مستضعفان را تامین کند، گفت: در بین مردم ما هستند خیرانی که به صورت گمنام به فقرا و نیازمندان کمک می‌کنند و حتی این خیرین به مسئولان کمیته امداد می‌گویند تا نامی از آنها به میان آورده نشود باید به حال این خیران غبطه خورد.
وی تصریح کرد: در بین مردم افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند عده‌ای با تفکر احسان و انفاق هم‌نوع خود را یاری می‌کنند و عده‌ای در شرایط تحریمی و گرانی در صدد احتکار کالا هستند و بیشتر علاقه‌مند تا برای نفع شخصی‌شان کالاها را به قیمت نجومی بفروشند در این میان می‌توان دید بین انسان و انسان فاصله‌ای از زمین تا آسمان است.
امام جمعه اهر در ادامه از مردم در آستانه عید نوروز خواست تا در کنار خریدهای نوروزی خود به فکر فقرا و نیازمندان هم باشند و این را در نظر داشته باشیم که شاید پدری به دلیل درآمد کم نتواند لباس نو برای فرزندش خریداری کند.
حاجی‌زاده با ذکر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن علی‌رغم تبلیغات سوء دشمنان، پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان دادند و اغلب در پلاکاردها نوشته بودند که به عشق رهبری آمده‌ایم، این مهم تنها گوشه‌ای از علاقه مردم به ولایت‌فیقه است، ابراز داشت: در دیدار اخیر مردم آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری، از حضور کم‌نظیر مردم در جشن انقلاب اسلامی راضی بودند و به نقل از ایشان باید بگویم که می‌گفتند نمی‌دانند از مردم با چه زبانی تشکر کنند.
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری نسبت به مردم آذربایجان شرقی احترام و ارزش خاصی قائل‌اند و در دیدارشان فرمودند همانند حضور در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی، مردم آذربایجان شرقی در «گام دوم انقلاب» نیز پیشتاز باشند، چون ایشان می‌دانند آذربایجان و مردمانش چه جایگاهی دارند.
مشارکت خیرین در فعالیت‎‌های عام‌المنفعه و احسان «جهاد» در راه خداست
علی حسن‌زاده در همایش تجلیل از خیران شهرستان اهر که در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) از بدو تاسیس توانسته بخشی از شکاف طبقاتی در جامعه را بردارد اظهار داشت: حمایت از اقشار مستضعف و فقیر بهترین اهدافی بود که امام راحل برای کمیته امداد ترسیم کردند و اقدامات این نهاد انقلابی در محرومیت‌زدایی در کشور بی‌نظیر بوده است.
وی افزود: اقدامات و فعالیت‌های عملکردی کمیته امداد اگر جزء به جزء بر روی کاغد مکتوب شود شاید بیش از چند کتاب می‌شود و این نهاد در حمایت از نیازمندان الحق‌والانصاف قدم‎های بزرگ و تاثیرگذاری برداشته است.
معاون فرماندار اهر ادامه داد: دولت برای خیرین که برای تامین نیازهای نیازمندان و فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه کنند معافیت مالی در نظر می‌گیرد که به نوعی توزیع مجدد ثروت در جامعه است.
حسن‌زاده بابیان اینکه مردم و خیرین اگر در طول 40 سال گذشته در کنار دولت نمی‌بودند شاید مشکلات بسیاری بر قوت خود باقی‎ می‌ماند، گفت: مردم و به ویژه خیرین در حوادث و بحران‌های مختلف با قرار گرفتن کنار دولت به هم‌نوعان خود کمک‌رسانی می‌کنند.
وی تصریح کرد: موفقیت‌های نظام اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان مرهون حمایت‌های مردمی است به طوری که دشمنان از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با هر ترفند و حیله‌ای سعی در براندازی نظام جمهوری اسلامی داشتند ولی با موقعیت‌شناسی و زمان‌شناسی و حضور در صحنه‌ها توسط مردم تمامی توطئه‌ها نقش بر آب شده است.
معاون فرماندار اهر خاطرنشان کرد: وقتی فردی از اموال خود برای رفاه نیازمندان می‌گذرد به معنای واقعی جهاد کرده است چون گذشتن از اموال شاید راحت نباشد ولی خیرین با احسان و انفاق با شیطان و هوای نفس مقابله می‌کنند.
حسن‌زاده با قدردانی از حمایت‌های خیرین از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بر لزوم مشارکت خیرین در تامین نیازهای فقرا در آستانه سال جدید تاکید کرد و گفت: در آستانه عید نوروز هستیم و در این ایام نباید فقرا و مستضعفان را فراموش کنیم.
انتهای پیام/ش