خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه پیام‌نور ارومیه

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:47
رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه گفت: سومین مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه پیام نور استان با همکاری پارک علم و فناوری در مرکز ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
دانشگاه،پيام،نور،مركز،استان،فناور،اروميه

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه گفت: سومین مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه پیام نور استان با همکاری پارک علم و فناوری در مرکز ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش ایسنا، کامران جباری در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه پیام نور ارومیه با پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، با تاکید بر نقش مؤثر مراکز رشد واحدهای فناور در تسریع روند ارتقای دانشگاه‌ها به نسل سوم، اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه‌های قبلی با پارک علم و فناور ی استان دو مرکز رشد در شهرستان‌های ماکو و میاندوآب طی سال‌های گذشته راه‌اندازی شده است و امروز نیز با انعقاد تفاهم نامه‌ای سومین مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه پیام نور در مرکز ارومیه راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی، در طی ۱۵ سال گذشته روند تکاملی خود را در حوزه دانشگاه‌های نسل دوم طی کرده است، افزود: از ۱۰ سال گذشته تا کنون ۲ هزار مقاله علمی پژوهشی توسط اعضای علمی دانشگاه پیام نور استان به چاپ رسیده است.
جباری با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در طول سال جاری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰ مقاله ISI توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه به چاپ رسیده است، ۵۰ طرح پژوهشی درون دانشگاهی و ۱۰ طرح پژوهشی نیز با سازمان‌های مختلف منعقد شده است.
وی افزایش ارتباط دانشگاه پیام نور با صنعت استان را از رویکردهای اصلی دانشگاه برشمرد و گفت: طی روزهای آتی تفاهم‌نامه‌ای با شرکت شهرک‌های صنعتی منعقد خواهیم کرد تا بستر حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه در عرصه چالش‌ها و مشکلات صنعت استان فراهم شود.
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی اظهار کرد: دریافت مجوز تأسیس پژوهشکده علوم انسانی نیز از جمله برنامه‌هایی است که امیدواریم در سال آینده نهایی شود تا بتوانیم در حل بخشی از مشکلات اجتماعی جامعه مؤثر واقع شویم.
انتهای پیام